Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Grindex „Profesiju dienās skolēniem” - Anete Balode 04.02.2016 19:40

Šāda īpaša karjeras izglītības diena AS "Grindeks" tiek rīkota septīto gadu. Tā dod iespēju mērķtiecīgākajiem Latvijas 9.-12. klašu skolēniem ar padziļinātu interesi par ķīmiju un ar to saistītajām zinātnēm iepazīties ar profesijām farmācijas nozarē. Anete Balode iekļuva 40 projekta dalībnieku vidū, kurus dalībai projektā izvēlējās no 117 skolēnu pieteikumiem no 36 Latvijas pilsētām un novadiem. Šajā dienā uzņēmumu apmeklēja arī Elīza Otmane no Rojas vidusskolas 12. klases

Abas meitenes ķīmijai pievēršas padziļināti un apmeklē Jauno ķīmiķu skolu ģimnāzijā, kur jaunieši veic dažādus ķīmijas eksperimentus un risina vienādojumus, tāpēc dalība projektā šķita loģisks veids, lai atklātu iespējas savu aicinājumu realizēt dzīvē.

Anete ir aktīva jauniete, kas brīvajā laikā dejo un strādā par basketbola spēļu tiesnesi, tāpēc viņa zina, kā plānot laiku un apvienot mācības ar darbu. Interese par ķīmiju Anetei īpaši attīstījās pēc 2015. gada Zinātnieku nakts, turklāt skolniece jau iepriekš tai pievērsās padziļināti. Savukārt Elīzai interese par ķīmiju radusies jau kopš pirmās stundas pamatskolā – viņai īpaši patīk veikt laboratorijas darbus, eksperimentēt, meklēt risinājumus un analizēt situācijas. Nākotni viņa jau ir cieši apņēmusies saistīt ar farmāciju – savulaik jau ir pavadīta diena kopā ar farmaceitu aptiekā, tāpēc „Profesiju dienās skolēniem” Elīza gribēja iepazīt farmāciju no otras – ražošanas puses.

3. februārī abām jaunietēm bija iespēja izdzīvot AS „Grindeks” Gatavo zāļu formu ražošanas nodaļas farmācijas tehnologa darbadienu. Daloties iespaidos, Anete atzīst: „Jau iepriekš rēķinājos, ka zāļu ražošana ir ļoti atbildīgs process, tomēr darba un nepieciešamo zināšanu apjoms mani pārsteidza. Tagad vēlos iepazīties arī ar citām farmācijas uzņēmuma profesijām, jo apzinos, cik lielā mērā lēmums par konkrētas ķīmijas nozares apguvi nosaka visu turpmāko karjeras attīstību!”. Savukārt Elīza, salīdzinot zāļu ražošanu ar pārdošanu aptiekā, papildina: „Darbs rūpnīcā man viennozīmīgi šķiet saistošāks, tomēr reizē arī saskatu nopietno atbildību par katru sīkāko procesu, tāpēc pirms tam ir jāuzkrāj nopietnas zināšanas. Šodien redzēju un dzirdēju daudz vairāk par cerēto, bet mana vēlme studēt farmāciju pēc šodienas ir tikai pieaugusi!”.

AS „Grindeks” Gatavo zāļu formu ražošanas nodaļas farmācijas tehnoloģe Madara Markus, kura abas jaunietes iepazīstināja ar profesijas realitāti, skaidro, ka skolēnu klātbūtne labāk ļāvusi apzināties pašai savu darbu un secināt, ka ikdiena patiešām ir procesiem bagāta: „Šodien man bija iespēja parādīt plašu mūsu darba apjomu, turklāt meitenes izrādīja padziļinātu interesi par zāļu ražošanu un uzdeva pārdomātus jautājumus, kas mūsu dienai piešķīra pievienoto vērtību. Patiešām ceru, ka Anetei un Elīzai šodienas pieredze izrādīsies noderīga profesijas izvēlē!”.

 

Par „Grindeks”

„Grindeks” ir starptautisks, vertikāli integrēts farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs. Galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Vidējais darbinieku skaits koncernā – apmēram 1000 darbinieku. Vairāk nekā 73% darbinieku ir augstākā izglītība.

„Grindeks” sadarbība ar Latvijas izglītības iestādēm turpinās jau daudzus gadus, un 2015. gadā mācību praksi „Grindeks” izgāja 75 studenti.


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

karjeras izglītība