Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Ģimnāzistu dalība Erasmus+ projektā “Don’t mind the gap” Kopenhāgenā, Dānijā 07.10.2018 23:37

Talsu Valsts ģimnāzijas video filmēšanas un montāžas pulciņa jaunieši no 30.septembra līdz 6.oktobrim bija devušies pieredzes apmaiņas braucienā uz Kopenhāgenu Erasmus+ projekta “Don’t mind the gap” ietvaros. Projektā iesaistījušies jaunieši no Beļģijas, Čehijas, Dānijas un Latvijas. Talsu Valsts ģimnāziju pārstāvēja šādi skolēni - Ulvis Krišmanis, Anna Emīlija Kurčina, Monta Megija Učelniece, Elīza Paula Vegnere, Betija Santa Oša, Andžela Kate Ivanova un Kārlis Lepa. Skolēniem līdzi devās skolotāja Zane Zaļkalne un skolotājs Kaspars Zvirgzdiņš. Šoreiz apmaiņas brauciena tēma bija kultūra, un Kopenhāgenā jaunieši iepazina kultūras dažādību, veidojot animācijas par dažādiem pilsētas apgabaliem. 

Iepazīstot pilsētu, jaunieši pārvietojās ar velosipēdiem, jo tas ir populārākais pārvietošanās līdzeklis Kopenhāgenā. Iespaidos par pieredzi un dalību projektā dalās paši jaunieši.

Elīza Paula Vengere: "Šī bija neatsverama pieredze, kuru ieteiktu izmēģināt visiem. Man visvairāk no brauciena atmiņā paliks tieši dzīvošana viesģimenē, jo tieši tā vislabāk var iepazīt valsti un cilvēkus. Es pilnīgi noteikti ieguvu jaunas prasmes, kultūru zināšanas, draugus un idejas, ko nodošu citiem."

Anna Emīlija Kurčina: “Man ļoti patika visa šī nedēļa, tas, ka iepazinu daudz jaunu draugu no visām projekta valstīm, uzzināju daudz ko par Dāniju un Kopenhāgenu. Esot Dānijā, sapratu, cik ļoti novērtēju latviešu ēdienu. Bija jauki!”

Kārlis Lepa: "Dānijas brauciens bija aizraujošs piedzīvojums, kurā iepazinos ar ļoti daudz interesantiem cilvēkiem, kuri padarīja šo nedēļu neaizmirstamu. Projekta laikā iepazinos ar animācijas veidošanas principiem un uzzināju, cik dažādas animācijas ir iespējamas un cik daudz tās tiek izmantotas mūsu ikdienā. Projekta laikā dzīvoju viesģimenē, kas deva iespēju iepazīties ar dāņu kultūru. Projekta nodarbības notika kopā ar dāņu, latviešu, čehu un beļģu  skolēniem, kuri tikām sadalīti grupās, lai kopīgi strādātu pie animāciju veidošanas Gefionas ģimnāzijā, un radītu animāciju par kādu Kopenhāgenas apgabalu."

Ulvis Krišmanis: "Brauciens, manuprāt, bija izdevies. Satiku ļoti daudzus jaukus un interesantus cilvēkus, ar kuriem varēju viegli un labi saprasties. Man ļoti patika tur atrasties, tādēļ vēlējos palikt. Bet tā kā man ir nodibināti kontakti, es varēšu pa vasaru aizbraukt pats!"

Betija Santa Oša: "Ļoti priecājos par iespēju piedalīties Erasmus+ projektā. Priecājos par to, ka varēju iepazīt citu kultūru un iepazīt jaunus draugus, kā arī sapratu manas spējas animācijas veidošanā."

Monta Megija Učelniece: "Projektā iesaistos jau otro gadu. Pagajušajā gadā iesaistījos, bet nepietika laika, kā arī radās bailes par savām zināšanām video filmēšanā un montāžā un angļu valodā. Šogad, tā teikt, mēģināju vēlreiz, jo sapratu, ka tie ir tikai nieki par ko uztraukties, un laiku vienmēr var saplānot. Tā sanāca, ka tiku starp 7 laimīgajiem skolēniem, kas devās nedēļu garā pieredzes apmaiņā uz Dāniju. Satraukums bija liels. Pirmais lidojums dzīvē un dzīvošana viesģimenē. Tas viss bija kas jauns. Manuprāt, man ar viesģimeni ļoti paveicās. Viņi tiešām bija super cilvēki. Arī projekta aktivitātes un uzdevumi bija interesanti, un bija iespēja iemācīties daudz jaunu lietu. Kopenhāgenā viss bija citādāks, salīdzinot ar Latviju. Ļoti patika riteņi, ar tiem mēs braucām visur, pat lietus, liels vējš un aukstums netraucēja. Beigās pilnīgi mājās negribējās braukt! Nekaitēja pat tas, ka ēdām tikai burgerus, kebabus, picas un maizītes (vismaz tagad skolas pusdienas liekas kaut kas riktīgi labs). Bija riktīgi forši! Nav nekādu iemeslu, lai baidītos, ir vienkārši jādara un jāpielāgojas visām situācijām! "Take every chance you get in life because some things only happens once.”"

Andžela Kate Ivanova: "Brauciens bija ļoti izdevies ar jauku sagaidīšanu un sirsnīgu viesģimeni. Nepierasti bija tik daudz lietot savā uzturā maizi, tagad zinu, ka nelietošu to patiešām ilgu laiku. Interesanti darboties grupās, runājot tikai angļu valodā, nedēļai ejot, es jutu, ka tajā sāku runāt plūstošāk kā iepriekš."
Pievienotie attēli

Pievienotās galerijas

Erasmus+ projekts "Don't mind the gap" Dānijā


Atslēgvārdi

Erasmus+, Don't mind the gap