Ģimnāzistes Ekoskolu vides forumā 31.08.2015 09:37

Stāsta meitenes: "Šis ekoskolas vasaras forums bija aizraujošs un izklaidējošs. Ierodoties Mazzalves pamatskolā, mums ierādīja mūsu nakšņošanas vietu un sadalīja mūs grupās. Šajās četrās dienās, ko mēs tur pavadījām, mums bija sešas lekcijas,četras darbnīcas un dažādas trases pa mežu. Mums visvairāk patika nakts trase, jo tur bija jālien pa dubļiem un jāpārbauda mūsu komandas prasmes saliedēties. Lekcijas un darbnīcas mēs paši varējām izvēlēties pēc saviem ieskatiem. Mēs vairāk gribējām uzzināt par kvalitatīvu pasākumu veidošanu no līdzekļiem, kas mums ir pieejami. Mums ļoti patika noslēdzošais laivu brauciens pa upi. Šis brauciens bija 16 km garš gar Lietuvas pierobežu. Šis forums mums ļoti patika, jo bija iespēja iepazīties ar jauniem draugiem no visas Latvijas."

Ekoskolu forums katru gadu tiek saistīts ar kādu konkrētu tēmu – pagājušajā gadā tā bija atbildīgs dzīvesveids, bet šovasar – klimata pārmaiņas. Jauniešu forums šogad tika veltīts tam, lai veicinātu klimata pārmaiņas kā būtiskas problēmas apzināšanos skolu vidē un sabiedrībā, veidojot nākamo paaudzi, kas apzinās klimata pārmaiņu nopietnību un saprot nepieciešamos risinājumus. Viens no foruma organizatoriem – Edmunds Cepurītis, pasākuma atklāšanas uzrunā uzsvēra, ka šī tēma ir īpaši aktuāla gada nogalē gaidāmās Apvienoto Nāciju Klimata Konferences (COP2015) kontekstā, un ir svarīgi, lai jaunieši apzinātos, ka arī viņi var ietekmēt globālus procesus rīkojoties aktīvi savās skolās, eko-padomēs un pat mājās.

Par Ekoskolu vides forumu plašāk var izlasīt: http://www.videsfonds.lv/lv/piekto-reizi-nosl-dzies-vasaras-forums

ekoskola