Ģimnāzijas skolnieces prezentē darbus konkursā “Vēsture ap mums” 16.05.2022 07:19

Kopš 2002. gada Latvijas skolēniem ir iespēja piedalīties starptautiskajā vēstures pētījumu konkursā “Vēsture ap mums”. Konkursu organizē Latvijas Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrība, sadarbojoties ar Rīgas Latviešu biedrību, Latvijas Nacionālo muzeju un citiem atbalstītājiem. Tā kā šādus konkursus vienlaikus rīko arī citās Eiropas vēstures skolotāju biedrības Eustory dalībvalstīs, tam ir starptautiska nozīme. Katru gadu izsludina jaunu tematu (šogad tas bija “Aizmirstais kultūras piemineklis”), konkursa nozīmi apliecina tas, ka par tā patronu (aizgādni, atbalstītāju) piekritis būt Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts svētku dienā, 4. maijā, Talsu Valsts ģimnāzijas 12. b klases skolnieces Kristiāna Kristberga, Nadīne Kalmane un Rebeka Hohlova prezentēja savu veikumu fināla skatē Rīgas Latviešu biedrībā. Kristiānas vēstījumu par Stendes stacijas vēsturi no 1900. līdz 1949. gadam padarīja uzskatāmāku dzelzceļnieka cepurīte, bet Nadīnas un Rebekas stāstu par Talsu novada pilīm un muižām, kur bijušas un joprojām atrodas skolas, palīdzēja labāk izprast skolas zvaniņš, kā arī Rebekas 1950. gadu skolnieces apģērba stils. Žūrija atzinīgi novērtēja meiteņu uzstāšanos. Lai varētu labi sagatavoties un godam pārstāvēt Talsu novadu, informējot par mūsu vēsturiskajām vietām, lielu atbalstu sniedza meiteņu vecāki. Paldies par to! Īpaša pateicība par transportu Raitim Kristbergam!

Fotogrāfija no Rebekas Hohlovas ģimenes albuma.

Skolotāja Antra Grūbe