Ģimnāzijā "Eiropas Parlamenta vēlēšanas" 03.03.2012 11:11

Saņemot piedāvājumu no Eiropas Parlamenta Informācijas biroja piedāvājumu, daudz Talsu Valsts ģimnāzijas 10. un 11. klašu skolēnu izlēma piedalīties biroja rīkotajā konkursā, kurā galvenā balva ir iespēja doties apmaksātā braucienā uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā (Francijā). Vairāk kā divas nedēļas piecas dažādas partijas centās piesaistīt mūsu skolas vēlētāju uzmanību. Partiju darbība aizsākās jau projektu nedēļas laikā februāra vidū. Tad arī notika regulāras sanāksmes, kurās partijas izvirzīja savus līderus, izvēlējās nosaukumu un moto, apsprieda galvenos mērķus un veidus, kā tos sasniegt. Katra partija pārstāvēja konkrētu jomu, tāpēc arī idejas bija interesantas un dažādas – jaunieši iestājās gan par demokrātiju, gan „zaļo domāšanu”, gan par plašāku sadarbību Eiropas Savienībā. Skolā netrūka ne darbīgu jauniešu, ne diskusiju gan skolēnu, gan skolotāju vidū, ne ideju, kuras atspoguļojās ik uz soļa priekšvēlēšanu aģitācijas laikā. Koši un izteiksmīgi plakāti rotāja skolas sienas un bija pamanāmi katram, kas ienāca ģimnāzijā. Vēlēšanu dienā, 1. martā, plkst. 12.20 visi 9. līdz 12. klašu skolēni un skolotāji, arī citi skolas darbinieki sapulcējās ģimnāzijas aktu zālē, lai noklausītos partiju prezentācijas. Partijām bija uzdevums, iekļaujoties četrās minūtēs, pastāstīt par savām idejām un mērķiem sabiedrības labā. Arī tajās netrūka radošuma, piemēram, kāda partija savas pamatidejas uzskatāmi ar zīmējumiem bija attēlojuši uz tapetes, cita prezentāciju attēloja kā teātra iestudējumu, bet vēl cita pauda savu attieksmi pret korupciju, izmantojot balonus. Pēc prezentācijām skolēniem tika paskaidrota vēlēšanu norise un katrs varēja izdarīt savu izvēli par labu kādai partijai. Drīz pēc tam tika saskaitītas balsis un noskaidrotas iegūtās vietas. Bet nākamajā dienā jaunievēlētie parlamentārieši sapulcējās uz pirmo plenārsēdi, lai diskutētu par tēmu „Jauniešu iespējas ES”. Nākamais solis - simulēto Eiropas Parlamenta vēlēšanas materiālu apkopošana un iesniegšana konkursa organizētājiem.

Manuprāt, vēlēšanas ļāva saskatīt Talsu Valsts ģimnāzijas skolēnu lielo vēlmi izzināt pasaulē notiekošo, nepalikt malā, bet paust savu viedokli par notikumiem un situāciju gan Latvijā, gan Eiropā. Šī procesa laikā ikkatram dalībnieks nācās sajust veselīgo konkurenci, kas strāvoja gaisā, un sava ieguldītā darba rezultātu. Es uzskatu, ka tas katram no mums deva savā ziņā jaunu pieredzi un lielāku ticību saviem spēkiem, kas patiesībā arī ir pats galvenais.

Agrita Lemberga, jaunā žurnāliste

Rezultāti