Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Filma "Starp diviem laikiem" 26.01.2022 21:39

Aicinām pedagogu saimi piektdien, 28. janvārī, uz tiešsaistes pirmizrādi dokumentālajai filmai "Starp 2 laikiem". Filmā gada garumā fiksētas pirmklasnieka Viļa mācības divās dažādās skolās - vispirms attālinātās mācības ASV, pēc tam pirmā klase Latvijas skolā. Filmas saite un parole tiks nosūtīta e-pastā piektdienas rītā. Filmas demonstrēšana ir bez maksas. Filmas garums 25 min. Filmu būs iespējams noskatīties visas dienas garumā. Filma skatās uz divu valstu izglītības priekšrocībām un trūkumiem ar skolēna un viņa mammas acīm, tāpēc tā īpaši uzrunās skolotājus kā ļoti personīgs stāsts. 

 

FILMAS SINOPSE

Vilim ir 6 gadi un viņa dzīve rit starp diviem pulksteņlaikiem, starp Rīgas un Ņujorkas laika zonām. No rīta Vilis iet uz bērnudārzu Rīgā, kur topošos skolēnus sagatavo pirmajai klasei. Dzied, iet rotaļās, zīmē, mācās burtus. Pēcpusdienā Vilis jau mācās pirmajā klasē, ar datoru pieslēdzoties savai klasei Ņujorkas publiskajā skolā. Filma “Starp 2 laikiem” ir ļoti personīga liecība par pirmsklanieka ikdienu uz moderno laiku lielākās veselības krīzes un attālināto sakaru konstantas evolūcijas fona 2021. gadā, fiksēta kā mammas Maijas video dienasgrāmata. 

Jāpiebilst, ka filma pilnībā nofilmēta ar telefona kameru bez tehniskiem papildinājumiem, turklāt to veikuši nevis profesionāli operatori, bet Maija un viņas dēli bez pieredzes filmu veidošanā. Tādējādi ģimenes dzīve filmā vērojama īpaši tuvu.

Filmas režisore Zane Ozoliņa ar Fulbraita stipendiju studējusi Ņujorkā The New School University dokumentālā kino programmā. Zanei ir bagāta žurnālistikas pieredze radio un televīzijā – darbs ziņu dienestā, reportāžas no “karstajiem punktiem” Čečenijā, Irākā, Afganistānā, Sīrijā. 2010. - 2011. gadā kopā ar TV kolēģiem Sandiju Semjonovu un Ģirtu Straustiņu veidojusi un izplatījusi Afganistānā uzņemtu dokumentālo filmu „Astoņi pilnmēneši” (visiem trim Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps nominācija kategorijā Labākais dokumentālā kino režisors). No 2016. līdz 2019. gadam koordinējusi Latvijas Simtgades filmu programmu Nacionālajā Kino centrā. 2018. gadā veidojusi īsfilmu “Tautas deju ABC”.

Filmas producents Uldis Cekulis pirms 24 gadiem dibināja VFS FILMS. Viņš strādājis pie vairāk nekā piecdesmit dokumentālajām filmām un TV projektiem, piemēram, veidojot TV raidījumus “Te!”, “Literatūre”, "Adreses" un citus. Viņa producētās filmas ieguvušas atzinību festivālos visā pasaulē, piemēram, dokumentālo trilleri "Lēciens" ("The Jump") pagājušajā gadā Lietuva izvirzīja Oskara balvai nominācijā “Labākā ārzemju filma”. Filma “Es piedzimu Rosselīni” šobrīd nominēta Latvijas nacionālajai kinobalvai “Lielais Kristaps” kā labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma.


Pievienotie attēli