eTwinning projekts “Lighting up our lives” Talsu Valsts ģimnāzijā 11.11.2022 09:47

No 7. līdz 9.novembrim Talsu Valsts ģimnāzijā norisinājās eTwinning projekts “Lighting  up our lives”, kurā piedalījās 9.a un 9.b klases skolnieces Adriana Feldmane, Elīza Vēvere, Enija Andersone, Keita Arāja, Ksenija Puriņa, Māra Brigmane, Paula Bērza un Tīna Bērza kopā ar angļu valodas skolotāju Sandru Salceviču.

Projekta mērķis – atrast laiku steidzīgajā, reizēm nomācošajā ikdienā, lai radītu ko saistošu un jēgpilnu, iepriecinot sevi un apkārtējos.

Meitenes rādīja savas iemaņas un talantus brīvā laika aktivitāšu jomā, kā arī uzņēma foto un video, lai iemācītu šīs prasmes sadarbības partneriem – skolēniem no Auguste-Viktoria-Schule Flensburg (Vācijā) un Tallinna 21. Kool (Igaunijā).

Trīs dienu laikā tika realizētas interesantas idejas. Latvijas skolēni mācīja cept sklandraušus, gatavot adventes vainagu, veidot apsveikuma kartītes ar izšūtām latvju rakstu zīmēm un dejot rotaļdeju “Tūdaliņ, tāgadiņ”.

Vācu draugi rādīja, kā izcept smilšu cepumus, veidot lavas lampas, apgleznot stikla traukus, locīt papīra dzērvītes origami tehnikā un veidot ainavas, kombinējot foto ar savu gleznojumu.

Savukārt igauņu skolēni piedāvāja pārējiem gatavot saldējumu, ar digitālas aplikācijas palīdzību veidot nelielu mūzikas skaņdarbu un radoši izpausties uz papīra ar akvareļkrāsām.

Katras valsts pārstāvji izmēģināja piedāvātās aktivitātes, dokumentēja darba procesu un iznākumu atrādīja tiešsaistē. Darba gaitā notika arī vairākas virtuālās tikšanās, lai projekta dalībnieki varētu iepazīt cits citu tuvāk.

Šķiet, ka paveiktais tik tiešām izgaismoja ikdienu un raisīja pozitīvas emocijas ne tikai projekta dalībniekiem, bet arī apkārtējiem!

Angļu valodas skolotāja

Sandra Salceviča