Erasmus+ projekta "Don't Mind the Gap" vizīte Latvijā 14.05.2019 19:14

No 28.aprīļa līdz 4.maijam Talsu Valsts ģimnāzijā viesojās Erasmus+ projekta “Don’t Mind the Gap” dalībnieki no Čehijas, Dānijas un Beļģijas. Jaunieši visas nedēļas garumā darbojās grupās, veidojot video sižetus par tēmu "Iekļaušana".

Video sižetos tika iemūžināti dažādi stāsti un pieredzes - ķīniešu ģimenes pārcelšanās uz Latviju, skolēna atgriešanās no Anglijas uz dzīvi Latvijā, pozitīvas meitenes stāsts par dzīvi ratiņkrēslā, mācību uzsākšana jaunā skolā un iejušanās jaunā klases kolektīvā, Vācijas apmaiņas studenta pieredze Latvijā, dzīvnieku ikdiena dzīvnieku patversmē “Ausma”. Paldies Fang Lei, Annija Krūmiņai, Sabīnei Laurai Kiršteinai, Jurim Jurģim Riekstiņam, Luca Tofahrn, Sindijai Stellai Balodei un dzīvnieku patversmei “Ausma”, kuri piekrita intervijām un ļāva jauniešiem attīstīt video filmēšanas un intervēšanas prasmes. Skolēniem video montāža palīdzēja video filmēšanas un montāžas pulciņa vadītājs Kaspars Zvirgzdiņš.

Ar video sižetiem iespējams iepazīties skolas youtube kanālā - https://www.youtube.com/channel/UC_qcMZCfOc7WzmxzVawv1Rw/videos.

Nedēļas garumā jaunieši ne tikai radoši strādāja, bet arī iepazina Latviju - tika apmeklēts Ventspils Digitālais Centrs, kur jaunieši vairāk uzzināja par video montāžu, skolēni piedalījās orientēšanās aktivitātēs Talsos, kopīgi sportoja skolas jaunajā stadionā un apskatīja skaistākās vietas Kurzemē.

Viesi dzīvoja viesģimenēs pie Talsu Valsts ģimnāzijas skolēniem. Paldies par šo iespēju skolēniem un viņu vecākiem!

Lai noorganizētu visas aktivitātes, liels paldies jāsaka visiem, kuri iesaistījās - paldies par sporta aktivitāšu noorganizēšanu un vadīšanu Singuram Zariņam, Andai un Andrim Šņoriņiem, Dainai Zandersonei, paldies par skaistu dāvaniņu sagatavošanu Maldai Zīlniecei, paldies skolotājai Lindai Matisonei un Baibai Burkhardtei par stundu vadīšanu, paldies Ventspils Digitālajam centram, paldies Andrim Lejam par orientēšanās sacensību vadīšanu, paldies Talsu Tūrisma centram un Līvai Dāvidsonei, paldies ģimnāzijas darbiniekiem - Antrai Kalniņai, Guntrai Vilsonei, Zigurdam Bērzkalnam, Dacei Hartmanei un Jānim Erķenam. Paldies visam Talsu Valsts ģimnāzijas kolektīvam!

Erasmus+ projekta "Don't Mind the Gap" koordinatore Zane Zaļkalne

Erasmus+ projekta "Don't Mind the Gap" vizīte Latvijā