Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Erasmus+ projekta "Don't mind the gap" pieredzes apmaiņa Beļģijā 05.06.2018 21:55

Ar 2017. gada septembri Talsu Valsts ģimnāzijā uzsākts trīs gadu ilgs Erasmus+ projekts „Don’t mind the gap”, kas vērsts uz skolēnu pieredzes apmaiņas braucieniem un zināšanu pilnveidi video filmēšanas un montāžas jomā. Projektā iesaistītie skolēni no 22. līdz 28. aprīlim devās pirmajā pieredzes apmaiņas vizītē uz Beļģiju, kur tikās ar beļģu, dāņu un čehu skolēniem. Talsu Valsts ģimnāziju projektā pārstāvēja septiņi skolēni – Renāte Spirga, Emīlija Sāra Savuškina, Agnese Beāte Pelīte, Beāte Hermansone, Ralfs Štokmans, Roberts Ivanovs un Daniels Pelīte. Skolēniem līdzi devās projekta koordinatore, skolotāja Zane Zaļkalne un video pulciņa vadītājs Kaspars Zvirgzdiņš.

Reizi pusgadā skolēni dosies uz kādu no projekta dalībvalstīm, lai filmētu un montētu video par dažādām aktuālām tēmām. Pirmās apmaiņas vizītes tēma bija demokrātija. Lai izzinātu jautājumus par demokrātiju, skolēni viesojās Eiropas Parlamentā Briselē, kur jauniešiem bija sarunātas intervijas ar Eiropas Parlamenta deputātiem. Talsu Valsts ģimnāzijas viedo pulciņa dalībnieki intervēja Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli, kurš jauniešiem sniedza atbildes uz jautājumiem par Eiropas Parlamenta darbību, demokrātiju skolās un Erasmus+ projektu nozīmīgumu. Intervijas rezultātā tapis video, kurš redzams TVģTV youtube kanālā un skolas mājaslapā - http://www.tvg.edu.lv/lv/aktualitates/gimnazija-video-sizetos/intervija-ar-eiropas-parlamenta-deputatu-robertu-zili/

Projekta dalībnieki reizi mēnesī cenšas izveidot arī video par skolas vidi un aktualitātēm skolā, lai citi skolēni, skolotāji un vecāki varētu sekot līdzi izaugsmei video filmēšanas un  montāžas jomā.

Apmaiņas vizītes laikā skolēni dzīvoja viesģimenēs, tādejādi iepazīstot Beļģijas kultūru, kā arī praktizējot savas svešvalodu zināšanas un komunikācijas prasmes. Skolēni bija sajūsmā par beļģu viesmīlību visas nedēļas garumā.

Nākamā projekta apmaiņas vizīte notiks jau septembrī Dānijā, kur video materiālu tēma būs kultūra un tās dažādība, bet 2019.gada pavasarī projekta dalībvalstu skolēni un skolotāji viesosies pie mums Talsos. 

Projekta koordinatore Zane Zaļkalne


Pievienotie attēli

Pievienotās galerijas

Pieredzes apmaiņa Beļģijā