Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Ēnu diena 2019 20.02.2019 08:44

13. februārī Latvijā norisinājās Ēnu diena, kurā skolēniem tika dota iespēja izzināt kādas profesijas darba specifiku. Talsu Valsts ģimnāziju dažādās nozarēs pārstāvēja 69 ēnotāji no 7.–12. klasēm. Skolēni secina, ka guvuši vērtīgu pieredzi, kas palīdzēs pieņemt karjeras lēmumu nākotnē.

Megija Medne

Biju ēnot jaunzirga trenera profesiju. Braukājām pa vairākiem staļļiem darbojāmies ar vairākiem zirgiem. Gāja ļoti labi, piedalījāmies vairāku zirgu un ponija iejāšanas procesā. Mazā ponija vārds bildē - Zefīrs un zirga - Cerība. Ļoti patika, ļoti noderīgi pavadīts brīvais laiks.

Marta Zēberga

Ēnoju Talsu pašvaldības izpilddirektoru Modri Jaunvalku. Diena bija ļoti interesanta.

Karīna Marta Alkšbirze

Es ēnoju Talsu novada domes izpilddirektoru Modri Jaunvalku. Man ļoti patika šī diena, jo bija iespēja piedalīties viņa dienas gaitās. Redzēt kā deputāti visu izlemj, kā pieņem lēmumus. Visvairāk man patika sēdēt galvenajā zālē un piedalīties modelētā domes sēdē un balsot. Arī mēs, visi ēnotāji, izteicām savu viedokli par dažādiem pilsētai aktuāliem jautājumiem. 

Kārlis Lepa

Es ēnoju “Ceļu būvniecības sabiedrības “Igate”” ģeodēzistu Edgaru Bukšu.  Es uzzināju, ka ģeodēzija nav tikai mērīšana, bet tas arī ir darbs ar datoru, apstrādājot iegūtos datus, lai tie būtu izmantojami tālāk veidojot dažādus rasējumus,  būvplānus u.c. Ģeodēzista darbs ir interesants, taču mērīšana ir jāspēj veikt jebkādos laikapstākļos un jebkurā vietā, sākot no klaja lauka, līdz pat meža biezoknim vairāku desmitu hektāru platībā. 

Samanta Zoniņa

Ēnoju pasākumu menedžeri un tā nu sanāca, ka beigās ēnoju nevis vienu cilvēku, bet veselus četrus cilvēkus - Talsu Tautas nama vadītāju, Līvu Maķi un vēl divas viņas kolēģes. Kopā visas četras veido darba komandu, kura ikdienā strādā kopā. Diena bija nestandarta un interesanta, jo šajā darbā arī nav ikdienišķas rutīnas. Bija iespēja ieraudzīt Talsu tautas nama pasākumu tapšanas “smadzenes”, kurām pateicoties arī top mums vēlami un patīkami pasākumi. Šī diena palīdzēja karjeras izvēlē un tālāko studiju izvēlē.

Līna Anna Čiekure

Biju ēnot PII "Zvaniņš" pavāri Daci. Pavāra darbs man patika. Dace man lika darīt dažādus sīkus darbus. Nākošajā gadā es gribētu ēnot kādas kafejnīcas pavāru, jo tā būtu cita pieredze bērnu dārza pavāra darbs atšķiras no kafejnīcas pavāra darba.

Nelda Grenevica

Es ēnoju Ditu Graudu un Tomu Nodri, man ļoti patika, uzzināju daudz ko jaunu.

Kristiāna Purlica

Es ēnoju Sofiju Lutjansku - instagram blogeri, influenceri, fotogrāfi un youtuberi. Šodien lieliski pavadīju dienu kopā ar radošiem cilvēkiem un pašu Sofiju, kā jau ēnai tas pienākas. Mēs apmeklējām showroom, redzējām kā top bildes, kuras viņa publicē savā Instagram profilā. Vēl viņa mums novadīja prezentāciju, kurā pastāstīja visu par sevi, par izglītību, darba pieredzi, mērķiem u.c. Šī ēnošanas pieredze ir mana pati pirmā un noteikti arī ļoti atmiņā paliekoša. Ēnojot Sofiju, es sapratu, ka ir jāuzstāda gandrīz nereāli mērķi, uz kuriem tiekties. Vēl sapratu to, ka vienmēr ir jācenšas, un noteikti arī nākotnē jāizvēlas profesija ar lielām ambīcijām, darot to kas man patiešām patīk.

Anna Niceta Stariņa

Šodien ēnoju Latvijas Bankas Sabiedrisko attiecību daļas projektu vadītāju Lauru Lemkinu.  Piedalījos konferencē, kur kopā ar portālu “Delfi” spriedām par jauno “10 naudas patiesības” idejas īstenošanu un realizēšanu. Arī man tika ļauts izteikt savu viedokli un redzējumu par to, kā rakstam būtu jāizskatās, lai tas spētu vairāk ieinteresēt cilvēkus.  Pēc tam piedalījos sapulcē, kur visi sabiedrisko attiecību daļas pārstāvji apspriedām jauno reklāmas rullīti. Kas būtu uzlabojams. Arī tur izpaudu savu viedokli, kas vairāk ieinteresētu cilvēkus, un manas idejas tika uzklausītas. Iepazinu arī Latvijas Bankas telpas, “naudas pasauli”, manas izvēlētas profesijas darba ikdienu un atbildību. Iepazinos ar kolektīvu, kā arī vairāk uzzināju par Latvijas Banku un Latvijas ekonomisko stāvokli. Pēc šīs pieredzes sapratu, ka šis ir tieši tas, ko es vēlos dzīvē darīt. 

Dāvis Indriksons

Es ēnoju PwC ''Darījumu un finanšu konsultācijas nodaļu vadītāju''. Es uzzināju, kas ir PwC, kā kāpt pa karjeras kāpnēm finanšu sektorā, uzzināju par pienākumiem dažās finanšu jomas profesijās un ieguvu labas atbildes uz maniem uzdotajiem jautājumiem. Ēnu diena tur bija labāka nekā cerēju.

Evelīna Šavarina

13. februārī es ēnoju VSAA nodaļas vadītāju Evitu Reimani. Viņa mums izstāstīja par iestādi un saviem darbiem, kurus viņa veic ikdienā. Vēlāk viņa mums izrādīja visu iestādi kopumā un izstāstīja par katru telpu. Mēs arī iepazināmies ar pārējiem darbiniekiem un viņu pienākumiem. Viņa lauza stereotipu par to, ka ikdienā viņa sēž kabinetā un dzer kafiju, aiz šī viņai ir daudz pienākumu, kurus dažreiz nevar paspēt līdz darba dienas beigām un nākas pildīt savus darbus pat līdz vēlam vakaram.

Ivanda Skudra

Es ēnoju Aigu Augostovu, tieslietu izpildītāju. Uzzināju jaunas lietas par viņas darbu, kā arī viņa mūs paņēma līdzi, kad brauca brīdināt cilvēku uz viņa mājām par juridiskām problēmām, kā arī brīdināt uzņēmumu par nodokļa nemaksāšanu.  

Elīna Jākobsone

Ēnoju vetārsti un jauno uzņēmēju Silvu Grīnblati. Uzzināju daudz jaunu par vetārsta profesiju, bet, vai gribu strādāt šajā profesijā, par to gan jāpadomā.Priecājos par šo iespēju doties ēnot vetārsti, jo pāris stundās tiku noskaidrojusi sev interesējošos jautājumus un ieskatījusies mazā daļiņā no vetārsta ikdienas.

Pielikumā visu ēnotāju saraksts.

Informāciju apkopoja karjeras konsultante Ieva Smildzēja

 


Pievienotie attēli

Pievienotie faili

Pievienotās galerijas

Ēnu diena 2019


Atslēgvārdi

ēnu diena