Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Ekoskolu Ziemas forums Ropažu vidusskolā 07.03.2016 13:34

Ierodoties Ropažu vidusskolā, mums ierādīja nakšņošanas vietu un sadalīja grupās. Šādās nelielās grupās mēs devāmies arī meža trasēs un pastaigās. Pirmajā vakarā bija foruma dalībnieku iesvētību trase mežā un purvā. Tā bija salīdzinoši grūta, jo ārā jau bija tumšs, auksts un daži uzdevumi bija saistīti ar ūdeni.

Nākamajā dienā mums bija iespēja piedalīties lekcijās un radošajās darbnīcās, kas ļāva saprast, ko mēs varētu mainīt skolas un katra personīgajā dzīvē, ko un kā uzlabot, lai saudzētu dabu un dabas resursus. Vairākas nodarbības bija veltītas veselīgam, veģetāram ēdienam. Mums izskaidroja un pamācīja, ko nozīmē būt vegānam. Lektori mūs iepazīstināja ar dažādu resursu apsaimniekošanas  un taupīšanas iespējām Latvijā un pasaulē.

Pēc izglītojošām nodarbībām mēs varējām piedalīties sportiskās sacensībās un kino vakarā dzīvot līdzi ledāju izmaiņām pēdējās desmitgadēs.

Esot Ropažos, mēs smēlāmies daudz ideju, ko arī mēs gribam realizēt mūsu skolā. Ziemas foruma noslēgumā mēs devāmies pastaigā pa mežu, kur mums bija iespēja spēlēt dažādas un interesantas spēles. Skolotāji ar sajūsmu sekoja gida stāstījumam par Ropažiem gadsimtu gaitā. Foruma dienās mēs varējam iepazīt jaunus draugus. Kopumā šis brauciens bija izglītojošs un interesants, un tajā mēs ieguvām arī jaunus draugus, ar kuriem ceram satikties nākamajos forumos.

Lai arī mēs nezinājām, kas mūs sagaidīs, mēs bijām ieinteresētas un arī turpmāk vēlamies doties šādos braucienos, turpināt iesākto un popularizēt zaļā dzīvesveida idejas - dzīvot sev un pasaulei atbildīgi.

Nannija, Līga, skolotāja Baiba


Pievienotie attēli

Pievienotās galerijas

Ekoskolas ziemas forumā


Atslēgvārdi

ekoskola