Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Eiropas Jauniešu Parlamets - interesanta un noderīga pieredze 06.11.2012 21:31

Elza stāsa lakoniski : "Mums jauniešu parlamentā gāja ļoti labi. Mēs iepazinām aktīvus jauniešus. Iemācījāmies interesantas spēlēs. Angļu valodā strādājām grupās: spēlējām spēles, debatējām, veidojām grupas prezentācijas priekšnesumu, diskutējām par savu tēmu un pēdējā dienā aizstāvējām to. Ieguvām priekštatu, kā debates un balsošana notiek īstajā Eiropas Parlamentā. Mēs paši to visu varējām izbaudīt, un tas nemaz nebija tik viegli. Šī iespēja, manuprāt, bija ļoti noderīga, un, ja man būs vēl tāda būs, es noteikti to izmantošu atkal. Visas lietas, kuras mums iemācīja, ir ļoti noderīgas. Noslēgumā saņēmām serfitikātus, ka esam  nokārtojuši šo sesiju."

Plašāk pastāstīja Signe: "Eiropas Jauniešu Parlaments (EJP) notika Iecavā. Mēs dzīvojām skolā. EJP runāt varēja tikai angļu valodā, jo bija jaunieši arī no citām Eiropas valstīm. Mūs sadalīja komitejās, un katrai komitejai bija savi vadītāji un žurnālists, kas visu fotografēja. Komitejām tika iedotas tēmas, par ko diskutēt. Katrai komitejai sava tēma. Tēmas bija visdažādākās, sākot no noziegumiem internetā, līdz pat valstu savstarpējām nesaskaņām un konfliktiem. Pirmajā dienā spēlējām visdažādākās spēles, lai labāk sadraudzētos ar saviem komandas biedriem, lai uzticētos viņiem un būtu vieglāk komunicēt. Šo spēļu bija ļoti daudz, tāpēc tagad ceram, ka varēsim spēles novadīt arī kādā pasākumā. Pirmajā vakarā katrai komitejai tika uzdots uzdevums izveidot priekšnesumu, kuru parādīt pārējiem. Tas bija jautri, un priekšnesumi bija visdažādākie. Otrajā dienā viss jau bija nopietnāk. Bija jāceļas 7:00. Visas dienas garumā, ar pārtraukumiem, diskutējām par noteikto tēmu. Tā kā, visu laiku sēžot, parādījās nogurums, mūsu vadītāji lika mums uzspēlēt dažādas spēles un izpildīt „enerdžaizerus” (uzlādētājus). Trešā diena bija galvenā diena. Notika debates, kurās bija jāprezentē savas komitejas tēma un jāuzdod jautājumi citām komitejām. Bija jāierodas svinīgākos tērpos nekā ikdienā. Laikam visas sesijas laikā naktis bija visjautrākās, jo gulēt vienkārši nevarējām ieiet. Visu laiku spēlējām spēles un dejojām. Tas arī bija laiks, kad varēja iepazīties ar citu grupu jauniešiem.
Vērtēju šo pasākumu kā ļoti jauku piedzīvojumu un vērtīgu pieredzi, jo cilvēki tiešām bija atsaucīgi, jautri un dzīvespriecīgi. Arī vadītāji bija forši, jo viņi, tāpat kā mēs, bija jaunieši. No šī pasākuma ieguvām pieredzi, kas notiek Eiropas Parlamentā, kā arī ieguvām daudz jaunu draugu. Šis pasākums bija ļoti interesants, jo nebija viss tik ļoti nopietni, kā domājām pirms tam. Mēs jau esam izdomājuši, ka brauksim arī uz nākamo EJP sēdi, jo ko tādu palaist garām nevar. Vēlamies atkal satikt jautrus un jaukus cilvēki. :) Tālāk ir video, kuros var redzēt, kā mums gāja un ko darījām."

Jaunieši sesijas gaitā strādāja septiņās komitejās. Katra sagatavoja rezolūciju par kādu aktuālu tematu – Eiropas attiecības ar Vidējiem Austrumiem un Baltkrieviju, kultūru dažādību kontinentā, kibernoziegumiem un patērētāju aizsardzību virtuālajā vidē, augstākās izglītības kvalitāti, eirozonas krīzi u.c.

Informācijai: EJP ir lielākā debašu platforma Eiropas jauniešiem. Tas pirmo reizi sanāca 1987. gadā Francijas pilsētā Fontenblo. EJP ir 35 nacionālās organizācijas, kas apvieno vairāk nekā 20 000 jauniešu. Debašu formāts ir balstīts uz Eiropas Parlamenta sesiju uzbūves principiem.

http://www.youtube.com/watch?v=ntgnh7UlhR0
http://www.youtube.com/watch?v=Im_PpP3gTDw&feature=plcp


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

Eiropas parlaments