Dzimtās valodas dienas pasākums 25.02.2019 11:53

21. februāris – Dzimtās valodas diena, viena no UNESCO tradīcijām. Oboloņas ģimnāzija (Kijeva, Ukraina) uzrunāja Talsu Valsts ģimnāzijas skolēnus šogad to atzīmēt kopīgi, tiešsaistē sazinoties ar skolēniem no citām UNESCO ASP skolām. Tādējādi tiešsaistē satikās skolēni no Ukrainas, Bulgārijas, Azerbaidžānas un Latvijas. Jaunieši gan vēroja prezentācijas par dzimtās valodas nozīmi katra cilvēka dzīvē, debatēja par to, kā arī iepazīstināja ar radošo darbu - dzejoli vai eseju par vārda spēku - gan savā dzimtajā valodā, gan tulkojot angliski.

Pasākumā no ģimnāzijas piedalījās Paula Kļaviņa (12.a), Ketlīna Kālberga (11.a), Monta Megija Učelniece (11.a), Annija Bērza (11.a), Kārlis Lepa (12.b), kā arī 10.a klases skolēni un skolotāji Kornēlija Leimane, Linda Matisone un Gundars Sebris. Paula lasīja savu dzejoli un eseju, Annija demonstrēja prezentāciju par latviešu dzejniekiem,  Ketlīna iepazīstināja klausītājus ar Imanta Ziedoņa dzeju, savukārt Kārlis stāstīja par kokli kā latviešu mūzikas instrumentu.

Pēc pasākuma saņēmām sveicienu no Ukrainas: “Добрый день! Мы очень рады были встретиться сегодня с вами! Огромное спасибо за участие и прекрасные выступления! Очень надеемся на будущее сотрудничество!”

valoda, dzimtā valoda, sadarbība