Dzejas tulkošanas konkursā Dobeles Valsts ģimnāzijā 18.04.2016 13:18

14. aprīlī 11. a klases skolniece Anna Ošiņa piedalījās Dzejas tulkošanas konkursā Dobeles Valsts ģimnāzijā.

Dzejas tulkošanas konkurss Dobeles Valsts ģimnāzijā ir tradicionāls valsts ģimnāziju sadarbības pasākums, kas motivē jauniešus apgūt dažādas svešvalodas. Šogad uz Dobeli devās Anna Ošiņa, konkursā piedalīties viņu motivēja angļu valodas skolotāja Linda Matisone.

Konkursā jauniešiem no dažādām Latvijas valsts ģimnāzijāsm bija jāveic vairāki uzdevumi: tulkot (atdzejot) dzejoli no attiecīgās svešvalodas (angļu, krievu, vācu) latviešu valodā, tad izteiksmīgi to nolasīt abās valodās, izmantojot radošu pieeju, kā arī sadarboties komandā.

Pasākumu papildina arī tikšanās ar personībām, kuru ikdienas darbība saistīta ar svešvalodām. Šogad jaunieši tikās tulkotājiem, atdzejotājiem Ingmāru Balodi un Daci Meieri, lai gūtu priekšstatu par dzeju un atdzejošanu.

valsts ģimnāzijas, konkurss