Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Dejas izrāde „No zobena saule lēca” 06.12.2013 14:03

„Delveru” pārdomas pēc izrādes „No zobena saule lēca”

Esmu pārsteigta, cik ilgi man bija jāstrādā ar emocijām uz skatuves, jo izrādē nācās iedzīvoties, izlaist visu caur sevi un nebaidīties no tā, ko jūti. Izrādē bija pieļaujamas neprecīzas kustības vai nenolīdzināšanās, taču galvenais bija tā enerģija, kas valdīja Ķīpsalā. Tas man bija kas jauns. Ļoti patika iedvesmojošās uzrunas, ko teica U.Brikmanis, A.Daņiļēvičs un E.Arums, jo tas deva spēku katru izrādi dejot no sirds un saprast, kāpēc un kam mēs to dejojam. Tas, ka "Delveri" spēja turēt līdzi labākajiem Latvijas kolektīviem, bija un ir liels dzinulis tālākiem darbiem, jo - ja gribam, mēs varam visu. Prieks, ka varējām piedalīties tik patiesā un skaistā uzvedumā!

Ieva Krotova

Sajūtas kopumā bija lieliskas. Bija liels prieks piedalīties šajā uzvedumā. Tiklīdz sākās uzvedums, sajūtas bija pavisam citādākas nekā mēģinājumos. Puišu cīņas dejā „Cīrulītī”, kur bija jāstrādā pārī ar puisi no cita kolektīva, ne visos koncertos viss sanāca kā plānots. Mēģinājumā ar vienu mazo sastrādājāmies, bet koncertā vairs nevarēju viņu atrast, tāpēc nācās improvizēt. Ir milzīgs gandarījums par paveikto un piedzīvoto. Paldies, par šo iespēju!

Valters Zimelis

Šajā svētku laikā katram latvietim sirdī jāiededz maza uguntiņa, kas sasilda gan Latviju, gan sevi pašu. Katrs pats zina, kā atrast un iedegt uguntiņu sirdī. Man šogad tā bija īpaši spoža. Katru gadu es sevī radu uguntiņu, taču šajā gadā ne tikai es to iededzu, bet to pa īstam iekurināja deja. Izdejojot latviešu lielākos godus, es jutos pacilāta un pa īstam piederīga Latvijai. Ir cilvēki, kuriem liekas, ka deja nav nekas īpašs, taču "nozobenieši" pierādīja, ka caur deju strāvo īstas emocijas un spēks. Īsts patriotisma gars unmīlestība pret savu un cita darbu. Milzīgs paldies, manuprāt, sakāms Edžum, kurš atklāja un uzticēja savu sapni mums-dejotājiem. Es jutos ļoti pagodināta, ka esmu to dejotāju starpā, kam ir tas gods piepildīt kāda sapni. Manuprāt, šogad šis dejas uzvedums bija ļoti vajadzīgs latviešiem un tas sasniedza to, kas bija jāsasniedz - iededza uguntiņu ikkatra dejotāja un skatītāja sirdī. „No zobena saule lēca”- kā himna latviešiem!

Kristīne Znotiņa

Šī izrāde bija kaut kas jauns un nebijis. Nācās izkāpt no savas komforta zonas, lai sasniegtu kaut ko, kas sākumā likās neiespējams, jo šādas dejas nekad  nebiju dejojis. Rezultātā mēs pierādījām , ka mēs varam, ja gribam. Šajā izrādē nepietika tikai ar dejošanu, jo lai tā izdotos, ikvienam bija jāizdzīvo šis stāsts. Bija patīkami dejot līdzās Latvijas labākajiem deju kolektīviem un apzināties, ka varam dejot tikpat labi, kā viņi. Nevienu brīdi nenožēloju, ka piekritu piedalīties šajā izrādē. Tas bija to vērts.

Rolnds Broks

Visas šīs piedzīvotās emocijas, kuras no jauna iepazinu izrādes un mēģinājumu laikā, ir tiešām grūti aprakstīt. Iemācījos just deju ne tikai ar sirdi, bet arī ar dvēseli. Bija pat dejas, kur uzmetās ''zosāda'' vai pa kādai asarai notecēja, protams, neiztika arī bez smaida uz sejas.

Kate Karolīna Tomašūna

No zobena saule lēca- tās bija grandiozas un fantastiskas sajūtas. Katru koncertu un mēģinājumu mēs izdejojām ar dvēseli. Katrā koncertā mūsu laime, asaras un sāpes bija īstas. Tas viss lika saprast, cik daudz mums ir dots, cik daudz mums ir jānovērtē, un cik trausla ir cilvēka laime un dzīvība.

Linda ŠvarcaAtslēgvārdi

Delveri