Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Baltijas jūras projekts 26.09.2019 14:18

25. septembrī Talsu Valsts ģimnāzijas 7.-9. klašu skolēnu grupa devās ikgadējā Baltijas jūras projekta akcijā un pētīja Baltijas jūras piekrasti, vācot un apkopojot informāciju par notiekošajām izmaiņām tajā. Projekta turpinājumā gaidāmas nodarbības skolēniem, skolēniem un pedagogiem kopīga konference. 

“25.septembrī Talsu Valsts ģimnāzijas skolēni piedalījās Baltijas jūras projekta akcijā un pētīja, kāda ir piekraste. Satikāmies klasē, iepazināmies ar materiāliem, tad braucām uz jūru. Sākām no vietas, kur Grīvas upe ietek Baltijas jūrā, un pirmais pārsteigums bija, ka Grīvas upe gada laikā mainījusi ietekas gultni. Gājām līdz Valgalciemam, tātad devāmies apmēram 5 km garā ceļā gar jūru. Šie kilometri bija sadalīti 10 daļās, katra grupiņa apsekoja un veica pētījumu 500 m garā jūras piekrastes posmā. Tātad 20 skolēni sadalījās grupās un veica pētījumus uz sev ierādītās teritorijas. Pētījumu laikā tika aizpildītas darba lapas. Lai tās aizpildītu, nācās vērot, kāds ir jūras krasts, kādi augi un aļģes tur aug, kādi gliemežvāki un dzīvnieki vai putni sastopami. Redzējām, piemēram, kaijas, medūzas, sprogkājvēžīšus. Pēc pētijumu beigšanas tika savākti arī atkritumi gar jūras krastu. Atgriežoties skolā, pabeidzām pildīt darba lapas, apskatījām zem mikroskopa savāktos materiālus.” Māra Blūma – Kauliņa, 8.a klase

Baltijas jūras projekts (BSP) ir dibināts 1989. gadā kā UNESCO Asociēto skolu projekts, kurā darbojas skolas no Somijas, Zviedrijas, Dānijas, Vācijas, Polijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Projekta mērķis ir veidot skolēnu izpratni par zinātnisko, sociālo un kultūras aspektu ietekmi uz cilvēku un dabu, attīstīt skolēnu spējas pētīt vides izmaiņas un palielināt skolēnu apzināšanos par vides problēmām Baltijas jūras apkārtnē.

Arita Rituma, Ilze Kļaviņa


Pievienotie attēli

Pievienotās galerijas

Baltijas jūras projekts


Atslēgvārdi

Baltijas jūras projekts