Atskats uz Valodu dienu 19.10.2016 22:24

Piektdien 14. oktobrī Talsu Valsts ģimnāzijā tika rīkots pasākums “Pasaules valodu diena”, kurā piedalījās septiņas valsts ģimnāzijas no citām Latvijas pilsētām: Rīgas, Jūrmalas, Jelgavas, Valmieras, Bauskas un Ogres. Pasākuma mērķis bija iepazīt valodu daudzveidību un arī vienas no Talsu pilsētas skaistākajām un atpazīstamākajām vietām. Skolēni piedalījās desmit valodu nodarbībās – latviešu, lietuviešu, krievu, vācu, angļu, spāņu, franču, grieķu, turku un japāņu valodā. Nodarbības notika dažādās vietās Talsu tautas nama, Talsu mūzikas skolas, mākslas skolas, bērnu bibliotēkas telpās un pat kafejnīcā "Cepums".

Pēc nodarbībām skolēnu komandas piedalījās viktorīnā, kurā bija apkopoti jautājumi par nodarbībās dzirdēto, par katru valodu trīs jautājumi. Vislabāk viktorīnā sevi pierādīja TVģ komandas "Poliglots", "Pen pineapple apple pen" un Āgenskalna Valsts ģimnāzijas komanda "AS Šauļu šrota šprotes". Visas komandas saņēma diplomus un saldumus, bet trīs līderu komandas dāvanā ieguva arī izglītojošas valodas spēles. Zibakcijā "superjautājums" galveno balvu ieguva jauniete no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, bet pašbilžu konkursa uzvarētāju godu ieguva Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda "Mēs cēlāmies piecos". Šo un arī citu komandu labākās fotogrāfijas aplūkot vari tepat!

Pasākuma dienā īpašas ovācijas veltījām mūsu draugiem: Talsu tautas namam, Talsu mūzikas skolai, Talsu mākslas skolai, Talsu bērnu bibliotēkai, kafejnīcai "Cepums", Talsu TV un Talsu novada pašvaldībai!

Ar lielāko prieku gaidīsim ciemiņus vēlreiz pēc gada, lai apgūtu jaunas valodas arī citās brīnišķīgās Talsu pilsētas vietās!

Vēlreiz paldies visiem TVģ pedagogiem, kuri iesaistījās pasākuma organizēšanā un līdzdarbojās!

Attēlus iespējams lejupielādēt šeit: https://failiem.lv/u/6ecsbbye

Valodu diena