Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Atskats uz Ēnu dienu 20.02.2018 13:24

14.februārī ģimnāzisti aktīvi piedalījās Ēnu dienā, iepazīstoties ar dažādām profesijām un profesiju pārstāvjiem ne tikai Talsu novadā, bet arī citās Latvijas pilsētās, kā arī ārpus Latvijas robežām. Piemēram, Elvis Ansabergs devās uz Ženēvu, kur iepazinās ar inženiera darbu Eiropas kodolu izpētes centrā. Ēnu dienas dalībnieki dalās ar gūto pieredzi un secinājumiem.

Megija Medne – 8.a

Biju ēnot jaunzirgu treneri. Iemācījos, kā pareizi apieties ar jaunzirgiem attiecīgās situācijās. Es izmēģināju arī to, kā ir atrasties jaunzirga mugurā. Ļoti laba jauniegūta pieredze ar dažādiem zirgiem.

Elīza Paula Vegnere – 10.b

Es ēnoju MOON MODELS. Esmu ļoti priecīga par šo pasākumu, tāpēc, ka bija daudz interesantāk nekā biju gaidījusi. Es uzzināju visu, kā patiesībā ir modelēm, un modeles ar diskusijām apgāza stereotipus, kas radušies sabiedrībā. Es noteikti ieguvu daudz jaunas informācijas un pavadīju ļoti jauki laiku.

Nelda Grenevica, Eriana Veļika – 7.a

Ēnojām Centra Rimi vadītāju Ivetu Erdmani. Mēs uzinājām, kā var kļūt par vadītāju.  Mums pastāstīja par vadītāja darba pienākumiem, darba dienu.

Kad aizgājām mums tika iedotas lapas, kur vajadzēja novērtēt augļa stāvokli, ledusskapja temperatūru, veikala kārtību, plauktu izvietojumu.

Kad bija pievesta jaunā prece, palīdzējām piepildīt tukšās vietas, tas bija ļoti forši, bet nākotnē tur negribētu strādāt!

Karīna Jūlija Spunde – 12.a

Ēnu dienā ēnoju Ziemeļkurzemes pārtikas un veterinārā dienesta pārvaldes vadītāju Ivaru Kolodu. Šīs dienas ietveros iepazinos ar PVD darbību, pārtikas inspektoru un veterināro inspektoru darba dienu, kā arī laboratorijas "BIOR" paraugu pieņemšanas darba procesu. Uzzināju vairāk par pasākumiem, kuri jāievēro, lai nesaindētos ar pārtiku, kā arī, lai nedzīvotu nehigiēniskā vidē.  

Sindija Stella Balode – 10.a

Ēnoju kinologu. Es no Ēnu  dienas ieguvu daudz labāku priekšstatu par šo profesiju. Uzzināju, kādas īpašības vajadzīgas, kur mācīties pēc vidusskolas, kam pievērst uzmanību jau vidusskolā. 

Aleksandrs Kļava – 12.a

Ēnu dienā piedalījos otro reizi. Šogad ēnoju RTU Automobiļu katedra pētnieku un lektoru Māri Gaili. Dienas gaitā man bija iespēja uzzināt vairāk par automašīnu iekšdedzes dzinējiem un alternatīvajām degvielām, kas tiek testētas. Neskaitot šo, man arī bija iespēja pašam personīgi darboties ar jaunākajām uzņēmuma “Robert Bosch” automobiļa elektrisko sistēmu diagnostikas ierīcēm uz RTU laboratorijas testa automašīnām.

Ēnu dienas laikā guvu daudzus pozitīvus iespaidus, iejutos pētnieka pēdās un noskaidroju, ka darbošanās kā auto inženierim nenozīmē būt vienīgi mehāniķim. Šīs profesijas pārstāvim ir jābūt spējīgam programmēt sarežģītas datorprogrammas, kā arī jāmāk darboties ar auto un cita veida elektroniku.

Evelīna Laila Gegerniece – 11.a

Šī gada 14.februārī es devos uz Rīgu ēnot Rīgas Dzemdību nama bērnu aprūpes māsu. Ēnošana sākās ar vispārēju prezentāciju par Dzemdību namu un tā darbiniekiem. Visu organizēja Jana Priedniece, kura arī pēc tam sadalīja jauniešus grupiņās pa atsevišķām profesijām. Bijām kopā 13 ēnas, 12 meitenes un 1 puisis. Es ēnoju bērnu aprūpes māsu Katrīnu Policāni kopā ar vēl vienu meiteni. Katrīna mums ļoti labi parādīja bērnu aprūpes māsas galvenos uzdevumus un atbildēja uz visiem uzdotajiem jautājumiem, kā arī visu dienu pavadījām 3.nodaļā kopā ar viņu un sekojām viņas gaitām, sākot ar sagatavošanos pacientiem un beidzot ar visu tajā dienā esošo 24 pacientu jaundzimušos bērnu aprūpi, svēršanu, apskati un pats galvenais jauno vecāku izglītošanu par mazuļa aprūpi un stāvokli. Darbs pavisam noteikti nav viegls, jo visu dienu strādā stāvot kājās un staigājot. Pārsvarā darbs ir 24 stundas, bet tas ir atkarīgs no bērnu aprūpes māsas grafika. Noteikti ir nepieciešamas visas apmācībās iegūtās zināšanas, jo vecāku izglītošana ir viens no galvenajiem darba pienākumiem. Bet, ja darbs ļoti patīk, tad to var veikt ar prieku, kā to veica Katrīna. Diena bija ļoti interesanta un dienas beigās organizētāja Jana mūs izvadāja pa visu Dzemdības namu, parādot gan uzņemšanu, gan atsevišķās nodaļas, gan arī dzemdību zāles. Uzzināju ļoti daudz un ļoti novērtēju iegūto informāciju par profesiju.

Andžela Kate Ivanova - 11.b

14.februārī piedalījos pirmo reizi "Ēnu dienā". Biju "ēna" sabiedrisko attiecību speciālistei Ievai Mačanei. Sākums bija diez gan grūts, piemēram, celšanās pirms 5.00, apmaldīšanās Rīgā, bet viss beidzās labi, jo atradām īsto vietu. Mums pastāstīja, ko vispār viņa dara, kādas ir mājas lapas, kuras ir svarīgas šajā profesijā izmantot, kā arī par algoritiem, kuri tiek izmantoti ziņu (attēlu, rakstu u.c.) publicēšanā. Bijām līdzās uz tikšanos.  Darbs šādiem cilvēkiem ir ļoti dinamisks, ātri jāspēj noreaģēt un jābūt stresa izturīgiem. Ļoti daudz ko jaunu redzēju un uzzināju, tāpēc nenožēloju, ka piedalījos šādā pasākumā. Prakstiskā daļa bija pati labākā, jo man un Betijai uzticēja izveidot mazu rakstu par Ēnu dienu RISEBA augstskolas facebook lapā, kuru arī publicēja.

Artūrs Silgals – 12.b

Es ēnoju Talsu novada domes priekšēdētāju Edgaru Zelderi. Ēnošana sākās plkst.10.00, kad mūs visus ēnotājus izveda ekskursijā pa domi. Ekskursija notika 45 minūšu garumā. Pēc ekskursijas devāmies katrs pie sava ēnojamā, kurš manā gadījumā bija Edgars Zelderis. Priekšsēdētāja kabinetā iepazināmies ar dienas plānu un tad devāmies uz sēdi, kur tika apspriests veloceliņu izvietojums Talsos. Pēc tam devāmies pusdienu pārtraukumā. Atgriežoties domē, Edgars Zelderis mūs iepazīstināja ar saviem pienākumiem un pastāstīja savu dzīves gaitu. Pēc tam, plkst.14.00 mums visiem ēnotājiem bija iespēja iejusties deputātu "ādā" un saprast, kādas ir šīs sēdes, kur tiek spriests par visādām aktualitātēm, ļaujot mums pieņemt lēmumus.

Ēnojot E. Zelderi, es ieguvu jaunas iemaņas kā vadīt sēdes. Sapratu, ka šis darbs ir ļoti grūts un atbildīgs, katru dienu ir jāparaksta un jāizskata daudzi dokumenti. Kā arī labprāt šāda veida darbu pats uzņemtos vai vismaz kaut ko līdzīgu. 

Pielikumā saraksts ar visiem Ēnu dienas dalībniekiem.

 

 


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

karjeras izglītība, karjera, ēnu diena