Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Ar sveicieniem Christinai! 11.08.2015 11:52

Vai Tev bija no kaut kā bail, kad ieradies Latvijā?

Protams, man bija bail no tā, kāda būs mana viesģimene – vai viņi būs jauki pret mani, vai man viņi patiks. Bail bija arī par to, ka varētu būt lielas grūtības ar iejušanos klases kolektīvā un ka cilvēki varētu mani nepieņemt.

Kas Tev pietrūks no Latvijas?

Viennozīmīgi man pietrūks mana viesģimene, draugi, ko esmu ieguvusi šī mācību gada laikā. Pietrūks arī lavtiešu ēdieni, tie man ļoti garšoja. Ļoti pietrūks tieši ‘’Laimas’’ produkcija. No vietām man visvairāk pietrūks Rīga, viena no skaistākajām pilsētām, ko esmu redzējusi. Ļoti pietrūks vācu valodas skolotāja – viņa bija ļoti jauka.

Vai Tev pietrūks Tava klase?

Protams, man tā pietrūks, bet klases sistēma gan nē. Tā man nepatīk.

Kādas ir lielākās atšķirības starp skolām Latvijā un Vācijā?

Latvijā mācības ir grūtākas. Te māca ļoti daudz lietu, ko Vācijā nē. Arī metodes, ar kādām tiek mācīts, ir ļoti atšķirīgas. Vācijā mums īsti nav skolotāju. Ir, protams, cilvēki, kuri mūs uzrauga un pamāca, bet nav tik strikti kā šeit. Mums ir lielāka brīvība, bet tas nenozīmē, ka mums nav jāmācās.

Tu labāk mācītos šeit, pie mums, vai tomēr Vācijā?

Es domāju, ka labāk savā pilsētā, jo tur ir labāka skolas sistēma. Tur nav jāpaliek augšā līdz 1 naktī, lai tikai pabeigtu mājasdarbus vai prezentācijas.

Kas Tev īsti nepatika/varēja būt labāks?

Protams, daudzas lietas varēja būt labākas, bet tā visa ir pieredze, es negribētu neko mainīt.

Vai cilvēki bija izpalīdzīgi?

Jā, cilvēki bija ļoti atsaucīgi. Ja kaut ko nesapratu, varēju pajautāt, izrunāties. Skolotāji saprata, ka man ir grūtāk, atļāva nedarīt sarežģītākus darbus.

Vai, Tavuprāt, latviešu valodu ir grūti iemācīties?

Valoda ir tiešām grūta. Sākums bija sarežģīts, bet šobrīd saprotu jau diezgan daudz, lasu grāmatas latviešu valodā. Manuprāt, visgrūtākais ir tieši gramatika. Tā ir diezgan grūta.

Vai Tevī kaut kas mainījās pa šo mācību gadu?

Jā, esmu palikusi daudz mierīgāka. Vairs tik ļoti neuztraucos. Esmu kļuvusi arī daudz pašpārliecinātāka par savām prasmēm un spēkiem. Palīdzēja tieši cilvēku atsaucība, viņi mani iekļāva savs bariņos. Tas man palīdzeja kļūt atsaucīgākai uz dažādām lietām.

 Vai esi plānojusi atgriezties Latvijā?

Mana tagadējā viesģimene ir plānojusi mani apciemot tuvākajā laikā. Un es arī gribētu šeit atgriezties, protams. Labprāt gribētu redzēt Dziesmu un Deju svētku koncertus, jo, pēc citu stāstītā, tas ir kaut kas fantastisks.

Ko Tu gribētu ieteikt cilvēkiem, kas šobrīd lasa šo interviju ar Tevi?

Es iesaku ceļot. Tas patiešām ir to vērts. Arī darīt lietas, kas nekad nav darītas, izkāpt no savas komforta zonas. Manuprāt, tas palīdz labāk saprast pašam sevi, un, protams, pieredze. Tā ir neaizmirstama.

Kristīna! Paldies par kopā pavadīto gadu! Vēlam veiksmi turpmākajās mācībās!

Intervēja Beāte štrause un Ināra Ņesterova


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

viesskolnieks