Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Apsveicam! 01.04.2014 09:42

2014. gada 29. martā notikušajā RTU vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursa «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» finālā Talsu Valsts ģimnāzijas komanda ieguva 1. vietu un balvā saņēma 900 EUR. Talsu komanda bija izpētījusi, ka baravikas salīdzinājumā ar citām ārstnieciskajām sēnēm ir visvērtīgākais antioksidantu avots. 

2. vietu un 600 EUR konkursā ieguva Rīgas franču liceja komanda «Debesu pētnieces», kas bija pētījušas gaismas piesārņojuma problēmas Rīgā. Savukārt 3. vietu un 300 EUR tika piešķirti Rīgas Franču liceja otrajai komandai «Veloinženieri», kas piedāvāja risinājumu, kā cilvēka kustības izmantot elektrovelosipēda akumulatora uzlādēšanai.

Žūrija vērtēja arī konkursa dalībnieku individuālo sniegumu eksakto zinātņu testā un izvēlējās trīs vidusskolēnus, kas uzrādīja izcilus rezultātus. Tie ir Madara Bērziņa no Talsu Valsts ģimnāzijas, Kristens Kantāns no Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas un Dāvis Vēveris no Cesvaines vidusskolas. Viņiem RTU piedāvā iespēju saskaņā ar RTU Uzņemšanas noteikumiem bez konkursa iestāties kādā no RTU pamatstudiju programmām.

Tā kā šogad konkursa dalībnieku sniegums bija ļoti augstvērtīgs, žūrija nolēma vēl trim konkursa finālistiem piedāvāt iespēju saskaņā ar RTU Uzņemšanas noteikumiem bez konkursa iestāties kādā no RTU pamatstudiju programmām. Tie ir Beāte Jurševska no Rīgas Franču liceja, Annija Admidiņa no Talsu Valsts ģimnāzijas un Viktors Edgars Vīgants no Rīgas Franču liceja. 

Bez jau minētajām balvām savu dāvanu – žurnāla «National Geographic Latvija» pusgada abonementu – žurnāla galvenā redaktore Linda Liepiņa piešķīra Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas, Cesvaines vidusskolas un Rēzeknes 6. vidusskolas komandām, jo viņu zinātnisko darbu temata aktualitāte aizrāvusi žurnāla redakciju. 

Konkursa mērķis ir parādīt, ka inženiera profesija ir viena no radošākajām nodarbēm, kas piedāvā bezgalīgas meklējumu un atklājumu iespējas. Finālā piedalījās skolēnu komandas no Cesvaines, Gulbenes novada, Jēkabpils, Rēzeknes, Rīgas, Skrundas un Talsiem. 

/Informācija no RTU/


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

konkurss, zpd