Annija un Madara zinātniskajos lasījumos LU 25.02.2014 14:12

Stāsta Annija: \"Lai mēs, 12.a klases skolnieces Annija Admidiņa un Madara Bērziņa, spētu veiksmīgi veikt mūsu ZPD, bija nepieciešams braukt uz Rīgu, kur Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes Pārtikas ķīmijas laboratorijā sadarbībā ar ķīmijas profesori Idu Jākobsoni tika veikti pētījumi. Pateicoties šai sadarbībai, dienu pēc ZPD skolas konferences, mēs devāmies uz LU, lai prezentētu mūsu gala veikumu kopā ar studentu bakalaura darbiem, maģistra un pat doktora darbiem. Pasākums bija iedvesmojošs, jo guvām idejas no studentu uzstāšanās, kā arī ieguvām ieteikumus no profesionāļiem sava darba uzlabošanai, lai varētu to veiksmīgi aizstāvēt novadā.\"

Skolnieces izstrādāja zinātniski pētniecisko darbu ķīmijā \"Latvijas ārstniecisko sēņu un šitake sēņu kā antioksidantu avotu salīdzinājums\", kas veiksmīgi tika aizstāvēts skolas pētniecisko darbu lasījumos un izvirzīts dalībai Talsu novada skolēnu ZPD konferencē. Paldies par sadarbības ar Latvijas Universitāti organizēšanu un pētnieciskā darba vadīšanu ģimnāzijas ķīmijas skolotājai Ilzei Ventiņai.

zpd