Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Aicinām uz izrādi "No zobena saule lēca" 23.10.2013 14:19

Aicinām uz deju uzvedumu "No zobena saule lēca", kas notiks no 16.-18.novembrim Ķīpsalas izstāžu hallē un kurā piedalīsies arī Talsu Valsts ģimnāzijas deju kolektīvs "Delveri". Bet jau šosestdien, 26.oktobrī, īpaša iespēja - plkst.19.00 Talsu Valsts ģimnāzijas aktu zālē iespējams noskatīties Talsu Valsts ģimnāzijas deju kolektīva "Delveri"  un Talsu tautas nama deju kolektīva "Talsu Kurši" atklāto mēģinājumu, kurā dejotāji izdejos izrādes "No zobena saule lēca" dejas. Ieeja bez maksas.

Uzvedums  „No zobena saule lēca” ir unikāla ne tikai vērienīgā dalībnieku skaita (gandrīz 1000 dejotāji un mūziķi), bet arī vēstījuma un formas dēļ. Tajā mītisks stāsts par seno baltu dzīvi atspoguļots dejā, rituālos, mūzikā un scenogrāfiskos simbolos. Izrādes veidotāji radījuši būtisku kultūras vērtību, kas atspoguļo tautas zināšanu bagātību un dzīves gudrību. Izrādes paustais stāsts ļauj iepazīt seno latviešu dzīves gājumu, ikdienu, būtiskāko notikumu (dzimšanas, kāzu) ritus. Tā ir par laiku, kad cīņa par izdzīvošanu bija neatņemama dzīves sastāvdaļa. Izrāde ir par cilvēka likteni – spēju to pieņemt. 

Izrādes veidotāji - režisors: Uģis Brikmanis; horeogrāfs: Agris Daņiļēvičs; mūzika: bungu un dūdu grupa Auļi; scenogrāfija: Aigars Ozoliņš; muzikālā vadītāja: Ilze Grunte; tērpu autores: Evija Dāboliņa un Kristīne Korečko.

 Izrādē piedalās ap 1000 dejotāju no visas Latvijas, bungu un dūdu grupa „Auļi”, etnomūziķi Zane Šmite, Kristīne Ādmine, Lauma Bērza, koris „Gaudeamus” un Ivars Cinkuss.


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

Delveri