9.a klases ekskursija 28.05.2022 14:34

20. maijā 9.a klase apmeklēja Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, lai piedalītos muzejpedoģiskā programmā „Gatavošanās eksāmenam”, kura piemērota 9. un 12. klašu skolēniem, gatavojoties eksāmenam vēsturē. Programma notiek muzeja plašajā ekspozīcijā. Tās laikā skolēni gan apskata unikālas Latvijas vēstures liecības no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, gan aizpilda uzdevumu lapu – īsu Latvijas vēstures galveno notikumu apkopojumu. Vēl jaunieši apmeklēja Svētā Pētera baznīcas torni, kurš ir viens no vecākajām un vērtīgākajām viduslaiku monumentālās arhitektūras celtnēm Baltijas valstīs. No torņa skatu laukuma paveras lieliskā Rīgas pilsētas panorāma – viduslaiku Rīga un mūsdienīgā Rīga, Daugavas upe ar plašo ostu un Rīgas jūras līci. Sv. Pētera trīsjomu bazilikas iekštelpās bija iespēja iepazīties ar celtnes vēsturi, kā arī apskatīt vairākus oriģinālus interjera elementus – kapenes, restaurētas akmens un koka epitāfijas, 1596.gadā izgatavotu milzu bronzas žuburu svečturi. Minētās aktivitātes deva iespēju īstenot SR vēstures satura apguvē.

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja muzejpedoģiskā programma „Gatavošanās eksāmenam” piemērota 9. un 12. klašu skolēniem, gatavojoties eksāmenam vēsturē. Programma notiek muzeja plašajā ekspozīcijā. Tās laikā skolēni gan apskata unikālas Latvijas vēstures liecības no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, gan aizpilda uzdevumu lapu – īsu Latvijas vēstures galveno notikumu apkopojumu.

BAZNĪCAS INTERJERA EKSPOZĪCIJA, MAINĪGĀ EKSPOZĪCIJA UN SKATU TORNIS

Aicinām apskatīt vienu no vecākajām un vērtīgākajām viduslaiku monumentālās arhitektūras celtnēm Baltijas valstīs.No torņa skatu laukuma paveras lieliskā Rīgas pilsētas panorāma – viduslaiku Rīga un mūsdienīgā Rīga, Daugavas upe ar plašo ostu un Rīgas jūras līci.Sv. Pētera trīsjomu bazilikas iekštelpās ir iespēja iepazīties ar celtnes vēsturi, kā arī apskatīt vairākus oriģinālus interjera elementus – kapenes, restaurētas akmens un koka epitāfijas, 1596.gadā izgatavotu milzu bronzas žuburu svečturi.

Minētās iniciatīvas bija iespējams īstenot izmantojot Latvijas skolas somas atbalstu.