Erudīts 2009 03.03.2009 11:06

Uzminiet, kuri ir erudītākie Talsu Valsts ģimnāzijas 10. un 11. klašu skolēni! Neziniet? Arī mēs, konkursa „Erudīts – 2009” veidotāji, to nezinājām, tāpēc 23. februārī organizējām konkursu.  Tā kā bija iespēja pasākumu organizēt projektu nedēļas laikā, konkurss notika citādi nekā ierasts – jaunieši pulcējās zālē un veidoja komandas.
Konkursa jautājumi tika izvēlēti no visdažādākajām jomām – dabaszinībām, vēstures un kultūras vēstures, svešvalodām, literatūras, ekonomikas, matemātikas u.c. Bija arī ar mūsu pilsētu saistīts uzdevums. Konkurss katrai klašu grupai ilga divas stundas, un jaunieši, lai arī jau noguruši, to izturēja godam. Un tā ..

• 10. klašu grupā:
    1. vietā - 10.b klases komanda „US4” – Diāna Vāne, Sintija Tukiša, Zane Kadakovska, Ieva Dragune;

• 2. vietā – 10.a klases komanda „Fanātes” – Eva Šankova, Antra Valtere, Monta Šteinberga, Madara Valberga, Līga Vīnzarāja;

• 3. vietā – 10.a klases komandai „Stīga” – Mārcis Žigats, Ance Celmiņa, Kārlis Grīva, Kaspars Romanovs, Baiba Gūtmane.

• 11. klašu grupā:

• 1. vietā - 11.c klases komanda „Ruļļi vainagā” – Ieva Grīnberga, Zane Feldmane, Zane Kālberga, Singrita Nikolajeva, Kitija Blumberga;

• 2. vietā - 11.c klases komanda „Kung-fu pandas” – Kristīne Pavloviča, Līga Garkalne, Aigars Pumpiņš, Krišjānis Strikaitis, Jānis Varcaba;

• 3. vietā – 11.a klases komanda „Tētaedrs” – Anna Japiņa, Elīna Kalašņikova, Eva Mastjaņica, Madara Gedrovica, Agris Šteinerts.

Lielu paldies par konkursa sagatavošanu un organizēšanu pelnījuši pedagogi – Jana Damberga, Lūcija Zepa, Līga Vikštreine, Austra Dambekalne, Astrīda Priekule, Ieva Sebre, Alfrēds Moseičuks, Jānis Gedrovics, Jānis Bērziņš, Imants Fokerots.

Lai uzvarētājiem un visiem pārējiem veicas arī citos konkursos!

Ilze Kļaviņa,
Talsu Valsts ģimnāzijas metodiķis.