Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Matemātika dabā 16.02.2009 13:40

Matemātika dabā


Vairākas janvāra dienas Talsu Valsts ģimnāzijas 10.a klases skolēni varēja iejusties skolotāja lomā, grupās pasniedzot Talsu 2. pamatskolas klasītēm vienu matemātikas nodarbību saistībā ar mežu un dabu. Šo kopīgo darbošanos nosaucām par Matemātikas pēcpusdienu - trasīti. Arī pagājušajā mācību gadā notika līdzīgs pasākums, kas deva iespēju sadarboties abām skolām.
Katrā trasītē ietilpa vairākas bāzes, pieturas punkti vai stacijas, kā nu kura 10.a klases grupa bija izdomājusi. Kopā ar mūsu matemātikas skolotāju Ingunu Paleju uzdevumi par meža tematiku tika ilgi un rūpīgi sagatavoti, līdz tika piedāvāti 5.,6. klašu skolēniem. Katrs jaunais skolotājs bija izdomājis vairākus uzdevumus, no kuriem mēneša laikā tika atlasīti vislabākie. Visi bija padomājuši arī par to, lai dalībniekiem būtu interesanti arī laikā starp trasītes uzdevumiem. Te līdzēja gan fiziskas aktivitātes, gan interesantu karšu atšifrēšana, paroles un dažādi atslēgas vārdi, no kuriem beigās izveidojas teikums „Mežs ir Latvijas zelts”
Visās klasēs bērni tika sadalīti grupās - komandās, kurām līdz noteiktam datumam bija jāsagatavo savs komandas nosaukums saistībā ar mežu. Nosaukumi bija visdažādākie, piemēram, „Sūnas”, „Meža desiņas”, „Lāči” un vēl citi.
Tā kā laika apstākļi šajās dienās negadījās saulaini un jauki, vairākas matemātikas pēcpusdienas notika skolā (nevis brīvā dabā kā plānots), bet tas nemainīja prieku bērnu acīs. Katrs varēja paspīdēt ar savām domām un atjautību. Arī mēs, 10.a klases skolnieki, guvām lielisku pieredzi. Domājam, ka to vajadzētu atkārtot ne vienu vien reizi, un pēc katras trasītes, apjautājot dalībniekus, noskaidrojām, ka arī viņi vēlētos vēl kādreiz ar mums kopā spēlēt sērkociņu uzdevumus, risināt atjautības uzdevumus, domāt ģeometriski un risināt dažādas mīklas. Protams, skolēni ļoti priecājās saņemt arī balviņas par īpašu atjautību – atzinības rakstus, skolas pildspalvas un uzlīmītes. Mēs, ģimnāzisti, ceram, ka arī nākamajā gadā būs iespēja organizēt šādu pasākumu.


Ieva Indriksone,
Talsu Valsts ģimnāzijas 10.a klases skolniece