Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ģimnāzija sociālajos tīklos

8.c klases ekskursija 07.05.2022 18:27

Šī gada 21. martā 8.c klases skolēni devās uz izzinošām nodarbībām “Ziedoņa klasē”. Nodarbības mērķis bija  papildināt un nostiprināt zināšanas un kultūras izpratni par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi. Izprot literārā darba tematiku, problemātiku un spēj analizēt varoņa rīcību, izmantojot paša pieredzēto analoģiskās situācijās. Izprot un ar cieņu izturas pret nacionālās kultūras vērtībām. Veicina sadarbību un klases saliedēšanu.

Mūsu klase bija pirmā, kas pēc Covid-19 ierobežojumu atcelšanas viesojās „Ziedoņa klasē”. Muzeja darbiniece neslēpa prieku, ka atkal var klātienē tikties ar skolēniem. Klasi sadalīja trīs grupās, iesākumā bija viktorīnas jautājumi par rakstnieka Imanta Ziedoņa personību un daiļradi, taču pēc tam katra grupa nonāca savā izlaušanās istabā, kur skolēniem  bija jāveic dažādi savstarpēji saistīti uzdevumu virknējumi, kas attīsta caurviju prasmes - lasītprasmi, radošumu, sadarbību un līdzdalību. Izlaušanās spēles laikā skolēni šos uzdevumus veica, balstoties uz Imanta Ziedoņa pasakām.

Boulinga spēles laikā skolēniem bija iespēja aktīvi pavadīt brīvo laiku, raisot azartu un cīņassparu spēles laikā. Skolēni bija draudzīgi un atbalstīja gan cits citu, gan arī skolotāju.

Ekskursijas noslēgumā 8.c klase apmeklēja Valmieras drāmas teātra viesizrādi Dailes teātrī „Cilvēkam vajag suni.” Izrāde ir balstīta uz R. Ezeras tāda paša nosaukuma stāstu grāmatu, ar kuras saturu skolēni bija jau iepazinušies šī gada literatūras stundās. Izrāde nominēta 2019./2020. gada sezonas Latvijas teātru gada balvai kategorijā "Gada izrāde pusaudžiem". Skolēni novērtēja iespēju pēc tik liela pārtraukuma apmeklēt teātra izrādi un izrādes laikā juta līdzi katra sunīša liktenim.

Minētās iniciatīvas bija iespējams realizēt ar projekta “Latvijas skolas soma” atbalstu.


Pievienotie attēli