eduStarptautiskā pretkorupcijas diena. 16.12.2008 17:53

eduStarptautiskā pretkorupcijas diena

Par godu Starptautiskajai pretkorupcijas dienai, kura ir 9. decembrī, tika izsludināts radošo darbu konkurss „Ceļvedis godprātīgai amata pienākumu pildīšanai valsts pārvaldē”. Konkursa mērķis bija nodrošināt jauniešiem iespēju piedāvāt radošus risinājumus novērotajām problēmām valsts pārvaldē un izteikt savus priekšlikumus augstākajām valsts amatpersonām par to, kādus ētiskās uzvedības noteikumus tām jāievēro savā profesionālajā darbībā, lai viņu rīcība vienmēr saskanētu ar sabiedrības interesēm. Šo konkursu izsludināja KNAB (Korupcijas Novēršanas un Apkarošanas Birojs) un arī Talsu Valsts ģimnāzijas 11. a klases skolēniem tik dota iespēja pārbaudīt savas zināšanas ar korupciju saistītos jautājumos.
Katram skolēnam bija jāuzraksta radošs darbs, kas bija sadalīts 3 daļās. A daļā bija jāapraksta kāda situācija vai atgadījums, kurā atklājas korupcija. B daļā bija jāatklāj savs viedoklis, analizējot izvēlēto situāciju, bet C daļā katram bija jāiejūtas izvēlētas amatpersonas darba devēja lomā un jādod iespējamie risinājumi un priekšlikumi, kā novērst šāda veida korupciju.
Konkursa pirmā kārta norisinājās klasē, kur skolotāja, izvērtējot visus darbus, atlasīja tos labākos un nosūtīja KNAB. Pēc kāda laika atnāca oficiāls ielūgums skolotājai Mārai Spicbergai kopā ar Zani Muižnieci, Annu Japiņu, Evu Jurčenko, Diānu Beti, Madaru Gedrovicu un Jāni Lakševiču doties uz KNAB biroju Rīgā. 10. – 12. klašu grupā Evas Jurčenko un Annas Japiņas darbi tika atzīti par vieniem no vislabākajiem, un viņas par to saņēma diplomus un balvas. Arī pārējie dalībnieki saņēma atzinības rakstus un nelielas piemiņas dāvaniņas. Šiem skolēniem bija iespēja pabūt KNAB direktora kabinetā, kaut arī direktora krēsls vēl jo projām ir tukšs. Noslēguma pasākumu vadīja KNAB priekšnieka vietas izpildītājs Alnis Vilks. Tika dota iespēja tikties ar direktora vietniekiem, tai skaitā arī ar J. Stīķes kundzi, piedalīties diskusijā ar KNAB amatpersonām.
Uzrunājot mūs, jauniešus, pasākuma organizētāji aicināja saglabāt aktīvu dzīves pozīciju un nebūt vienaldzīgiem pret negodīgu rīcību, amatpersonu savtīgumu un tikumiskās apziņas trūkumu.

Konkursa dalībnieku vārdā
Madara Gedrovica