Draudzīgā Aicinājuma balva 16.10.2008 10:12

Talsu Valsts ģimnāzijas skolēni un pedagogi tiek godināti Draudzīgā Aicinājuma balvas pasniegšanas ceremonijā

13. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā Draudzīgā Aicinājuma balvas saņēma veiksmīgākās skolas 3 nominācijās: lauku skolas, pilsētu skolas un republikānisko pilsētu skolas. Šīs balvas tiek pasniegtas jau 9 gadu , savukārt Talsu Valsts ģimnāzija laureātu vidū ir kopš 2002. gada. Veiksmes 2007./08. mācību gadā - uzvaras valsts angļu valodas un atklātajā matemātikas olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu lasījumos bioloģijā, kulturoloģijā, ķīmijā, tieslietās, filozofijā  Talsu Valsts ģimnāzijai  ļāvušas ierindoties 11. vietā pilsētu skolu vidū.
Skolēnus un pedagogus sveicot, Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers uzsvēra, ka katras mūsdienīgas valsts prioritātei jābūt izglītībai, tā ir arī Latvijas un tās prezidenta prioritāte. IZM ministre Tatjana Koķe pateicās skolēniem un pedagogiem par ieguldīto darbu, atzīstot, ka ir svarīgi , ka labie darbi , ko darām tiek ievēroti un novērtēti. Ministre vēlēja zinātkāri un neatlaidību arī turpmāk.

Sveicējiem pievienojās Draudzīgā Aicinājuma fonda priekšsēdētājs Jānis Endele , atzina, ka šīs balvas tiek pasniegta priekšpēdējo reizi, taču viņa vārdos izskanēja arī solījums, ka tās vietā varētu nākt cita. Visus  ceremonijas dalībniekus priecēja Ingusa Pētersona un Sonoras Vaices brīnišķīgais dziedājums, un svētku vakars atnesa arī jautrus un patīkamus brīžus  kompleksā „Lido”, baudot svētku mielastu un ļaujoties atrakciju priekiem. Ģimnāzistiem vakars bija īpašs arī tāpēc, ka skolotāji un audzēkņi tikās ar šī gada absolventu Mārtiņu Briedi, kas tik tikko atgriezies no starptautiskās zinātnisko darbu konferences Kopenhāgenā.  Jautājumu netrūka, Mārtiņam stāstāmā par piedzīvoto arī ne.

skat. bildes galerijā

Inguna Raituma