Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Par GLOBE 16.10.2008 10:11

GLOBE  2008.gada vasaras ekspedīcija 

No 12. līdz 16.augustam pulciņa „Vides pētnieki” četras dalībnieces un vadītāja skolotāja Anita Bērziņa piedalījās mācību ekspedīcijā „Jaunie vides pētnieki Īslīcē”. 30 skolēni un 7 skolotāji no 7 skolām tika laipni uzņemti Īslīces vidusskolā. 
  Ekspedīcijas programma bija ļoti piesātināta – pirmajā dienā skolas prezentēja paveikto GLOBE projektā. Otrajā dienā notika mācību darbnīcas, kurās skolēni mācījās veikt hidroloģijas, atmosfēras, lapotnes pētījumus un lietot Globālo Pozicionēšanas sistēmu (GPS). Skolēnu darbošanos vērot bija ieradies ASV vēstnieks Latvijā Čarlzs Larsons un preses un kultūras atašejs Viljams Bellis. Pēcpusdienā Pilsrundāles vidusskolā ekspedīcijas dalībnieki iepazinās ar vides izziņas taku, veica hidroloģijas un fenoloģijas pētījumus. Tālāk ceļš veda uz Rundāli, kur skolēni klausījās speciālistes lekciju par augsnes īpašībām, veica pētījumus, strādāja pils rožu dārzā, kas tika atalgots ar bezmaksas ekskursiju pilī.
14.augustā ekspedīcija viesojās Bauskas pilsētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtās un Ķirbaksalā, kur Zemgales reģiona vides inspektors Valērijs Gabrāns iepazīstināja ar ekoloģisko situāciju Lielupē un lašu nārsta vietu atjaunošanas projektu. Dalībnieki veica hidroloģijas un atmosfēras pētījumus, salīdzināja. Apmeklēja Bauskas pilsdrupas.
15.augustā dalībnieki devās uz Uzvaras vidusskolu, kur piedalījās „olimpiskajās” GLOBE spēlēs, kuras tika atklātas ar speciāli šim notikumam izgatavotu GLOBE karoga pacelšanu. Pēcpusdienā skolēni iepazinās ar Zemgales sētu un Lauksaimniecības tehnikas muzeju. Vakarā tika apkopota gūtā pieredze. Noslēgumā ekspedīcijas dalībnieki domāja par to, ko katrs pats varētu darīt vides saglabāšanā.

Pulciņa „Vides pētnieki” vadītāja Anita Bērziņa