Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Par Mārtiņu Briedi 16.10.2008 10:10

Mārtiņš Briedis, Talsu Valsts ģimnāzijas 2008. gada absolvents, septembra beigās piedalījās „Eiropas Savienības jauno zinātnieku konferencē”, kas notika Kopenhāgenā (Dānija). Konferencē Mārtiņš prezentēja savu zinātniski pētniecisko darbu „Dažu zvirbuļveidīgo putnu Passeriformes migrācijas modelis: biometriskās atšķirības”. Par konferenci Mārtiņš stāsta.


„Konferencē piedalījās apmēram 100 jaunieši vecumā no 14 līdz 20 gadiem no visas Eiropas Savienības un no tādām valstīm kā ASV, Jaunzēlandes, Meksikas, Ķīnas, Nigērijas u.c. Pētniecisko darbu jomas – bioloģija, ķīmija, fizika, informātika, matemātika, medicīna. No Latvijas konferencē piedalījās 3 darbi, manējais un vēl divi fizikā, no tiem viens ieguva 3. vietu. Pētnieciskā darba prezentācija notika 4 dienas no plkst. 9.00 līdz 17.00; bija izgatavots stends, pie kura nāca interesenti un žūrijas pārstāvji, jautāja par darbu. Žūriju veidoja 12 cilvēki, dažādu valstu pārstāvji. Darba valoda – angļu.
Tā kā dienas bija noslogotas, maz palika brīvā laika, bet konferences dalībnieki paspēja gan nedaudz apskatīt Kopenhāgenu, gan apmeklēt Dānijas Tehnisko Universitāti, gan pabūt iepazīšanās ballē u.c.
Konferences noslēguma tika organizētas divas apbalvošanas ceremonijas – viena tāda, kurā dalībniekus godināja dažādas kompānijas, otra – konferences dalībnieku apbalvošana, kas notika atraktīvā veidā. Katrs dalībnieks saņēma sertifikātu par piedalīšanos. Lielākie ieguvumi – pilnveidotās valodas prasmes un kontakti, piemēram, jaunieši no ASV jau apsolījuši braukt ciemos uz Latviju.
Ir vērts piedalīties šādos pasākumos, bet īpaši būtiska ir interese par tēmu jau no bērnības. Es par savu tēmu nopietni sāku interesēties jau no 9. klases. 8. klasē biju iestājies ornitologu biedrībā un piedalījos ornitologu rīkotajās nometnēs Engurē. Šobrīd varu atšķirt gandrīz visus Latvijas putnus (vairāk kā 300). Šobrīd studēju Latvijas Universitātē Bioloģijas fakultātē, strādājam dažādus laboratorijas darbus, klausāmies lekcijas. Esmu iesaistījies bioloģijas fakultātes studentu pašpārvaldē.”

 

Sagatavoja Ilze Kļaviņa, Inguna Paleja