Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Pulciņa „Vides pētnieki” mācību ekspedīcijas hronika 22.09.2008 11:45

Pulciņa „Vides pētnieki” mācību ekspedīcijas hronika

      2008.gada 16.maijā ar autobusu no Talsiem aizbraucām līdz Selekcijai un uzsākām ekspedīciju. Laiks nebija mums labvēlīgs, jo ik pa brīdim smidzināja lietus.
Vispirms aizgājām līdz Dzirnavu dīķim, kuram cauri tek Stendes upīte. Iepazināmies ar karti, kurā redzējām, ka upe sākas Stendē. Raķupe ar saviem ūdeņiem papildina Stendes upi. Rindas upei saplūstot kopā ar Stendes upi veidojas Irbes upe, kura ietek Irbes jūras šaurumā. Tātad secinām, ka mazās upītes ūdeņi aiztek līdz jūrai.
Veicām Dzirnavu dīķa hidroloģijas pētījumus, noteicām ar GPS koordinātes, aprakstījām ūdenstilpnes krastus. Konstatējām, ka dīķi ir tīrs ūdens, jo pH 7.
Tālākais ceļš veda gar  Stendes upes krastu cauri Selekcijas parkam uz upes izteku Stendē, kur tā ir kā mazs strautiņš. Pa ceļam vairākās vietās veicām ūdens pētījumus, aprakstījām krastus, pētījām , kas dzīvo upes ūdenī. Ar noteicēju noteicām, ka tie ir knišļu kāpuri, ovālais dīķgliemezis, ūdensmērītājs. Visu pierakstījām darba lapas.
Ejot caur mežu noskaidrojām, ka tas ir jaukto koku mežs, jo tur auga priedes, egles, bērzi, kļavas, pīlādži, apses, kārkli, ievas.
Apskatījām, kādi augi aug mežā. Redzējām meža zemenes, zaķskābenes, mellenes, maijpuķītes, brūklenes, pienenes, kazrozes, ceļmallapas, nātres, zāli.

Pulciņa dalībnieces