Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Domāsim videi draudzīgi! 11.09.2008 20:32

Talsu Valsts ģimnāzija aicina - „Domāsim videi draudzīgi”

      Talsu Valsts ģimnāzija 2008./2009. m.g. 1. semestrī īsteno projektu „Domāsim videi draudzīgi”. Projektu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Projekta mērķis ir sekmēt jauniešos videi draudzīgas attieksmes veidošanos un veidot motivāciju aktīvai rīcībai vides labā, iesaistot vides izglītības pasākumos mācību procesā un ārpusstundu darbā. Kā arī sniegt metodisku atbalstu pedagogiem vides izglītības mācību procesā un ārpusstundu aktivitāšu organizēšanā.
Projekta laikā tiks īstenotas vairākas aktivitātes. Vienā no tām - vides izglītības konkurss „Vides erudīts” - 19. septembrī Laumu dabas parkā kopā pulcēs 13 skolēnu komandas gan no Talsu rajona skolām, gan no Liepājas, Saldus, Kuldīgas rajona un Jūrmalas. Protams, piedalīsies arī mūspus skolas 8. un 9. klašu skolēni. Skolēniem konkursā būs jāveic uzdevumi, kas saistīti ar vides izziņu, pētniecisko un radošo darbību, sportiskām aktivitātēm un vides vēstures izzināšanu. Konkursa otrajā kārtā, kas notiks pēc mēneša Talsu Valsts ģimnāzijā, piedalīsies tās skolas, kas visveiksmīgāk būs startējušas pirmajā kārtā. Tāpēc atbalstām un vēlam veiksmi savējiem.
Vēl projekta ietvaros tiek nodrošināts atbalsts un apmācība vides projektu izstrādē skolēniem un pedagogiem, organizēts vides projektu konkurss Talsu Valsts ģimnāzijas 7. - 9. klašu skolēniem. Bet novembrī visiem Talsu Valsts ģimnāzijas skolēniem būs iespēja iesaistīties tematiskā pasākumā un konkursā „Domāsim videi draudzīgi”. Savukārt projektā gūtā pieredze tiks apkopota metodiskās pieredzes materiālā, kas būs atbalsts tiem speciālistiem, kas strādā ar jauniešiem par vides izglītības jautājumiem. Projekts noslēgsies ar vides izglītības konferenci un radošajām darbnīcām skolēniem un pedagogiem.
Ceram uz visu ģimnāzijas skolēnu atsaucību un ieinteresētību projekta aktivitātēs. Un atcerieties – cilvēks ar saimnieka apziņu saprot, ka kaut ko gribēt vien ir par maz. Lai vēlēšanās piepildītos, ir jāstrādā.

 

Sagatavoja Ilze Kļaviņa, metodiķis