Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

5. klases ekskursija 06.04.2022 21:09

Pirmajā aprīlī 5. klases skolēni pēc ilga laika devās ekskursijā uz Rīgu. Vispirms pabijām Latvijas Nacionālajā dabas muzejā. Izstaigājām ekspozīciju zāles, pētījām dažādus iežus – salīdzinājām jau zināmos ar dažādiem interesantiem, krāsainiem  minerāliem. Varēja sajust zemestrīces spēku un iepazīt vairākas citas dabas parādības. Dzīvnieku ekspozīcijā varēja salīdzināt savu augumu ar Latvijas lielāko zvēru – alni. 

Skolēni raksta, ka patikusi interaktivitāte, kur varēja uzgriezt ratu, meklēt atbildes ekspozīcijā uz norādītajiem jautājumiem, pētīt lietas mikroskopā. Uzzinājām, ka taureņi ar lielāko spārnu laukumu, kukaiņi ar garākām kājām, ragainākā vabole, smagākā vabole mīt tropu joslā, kur silts un mitrs. Savukārt mazākais tauriņš, mazākā vabole dzīvo Latvijā. Skolēni varēja padomāt, kāpēc tā ir, kā tas ir saistīts ar klimatu. Ar aizrautību visi izmēģināja savus spēkus, vai, darbinot velosipēdu, var saražot pietiekami daudz enerģijas, lai rastos elektrība.  

Pēc tam devāmies pastaigā gar Brīvības pieminekli un kanālmalu. Tad devāmies uz Latviešu biedrības namu skatīties izrādi “Arturs un apaļā galda bruņinieki”. Stāsts bija par četriem  pusaudžiem, kuri, nonākot viduslaiku mūra pils muzejā, iekļūst aizraujošā piedzīvojumā. Tur viņi uzsāk galvu reibinošu cīņu par izkļūšanu no muzeja un savām baiļu sienām. Līdzīgi kā izlaušanās istabās, draugiem bija jāveic dažādi uzdevumi, lai tiktu laukā no muzeja. Stāsts par to, kā noticēt  un kļūt par varoni. Salīdzinājumā varonība viduslaikos un mūsdienās. Pusaudžus uzrunāja aktivitāte, kas valdīja izrādes tēlu starpā.  Vairumam patika tieši Ansels, kurš bija ļoti jautrs, smieklīgs puisis. Skolēni būtu vēlējušies, lai izrāde būtu garāka. Iesakām citiem pusaudžiem to noskatīties.

Sagatavoja skolotāja Asja Kuike


Pievienotie attēli