Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

4.a klases ekskursija 18.05.2022 21:28

12. maijā 4.a klase devās izzinošā ekskursijā uz Kolku. Pirmā pietura bija Kolkas Lībiešu saieta nams. Mūs sagaidīja nama saimnieces Ilze un Andželika. Lībiešu saieta nama vadītāja Ilze iepazīstināja ar lībiešu vēsturi un kultūras iezīmēm. 

Sadalījāmies grupās un spēles varēja sākties. Izspēlējām atmiņas spēli, kurā blakus attēliem bija vārdi latviešu un lībiešu valodā. 

Latviešu valodā ir daudz vārdu, kas aizgūti no lībiešu valodas. Nākamajā spēlē vajadzēja atrast katram latviešu vārdam atbilstošu aizguvumu no lībiešu valodas.

Salikām dažādas puzles ar lībiešu tautas tērpu fragmentiem, arī zilās govs attēlu.

Ar nepacietību gaidījām, kad atļaus pašiem atvērt neskaitāmās durtiņas ekspozōcijā, aiz kurām slēpās dažādas taustāmas, skatāmas liecības par lībiešu sadzīvi, kultūru, tradīcijām.

Aplūkojām arī izstāžu zālē  interaktīvu ekspozīciju "Tautasdziesmu teicējas 1991".

Nākamā pietura – jūras krasts Vaidē, kur mūs sagaidīja Baiba Ralle, Slīteres Nacionālā parka dabas centra  Dabas izglītības darba speciāliste. Spēles, praktiski uzdevumi jūras piekrastes izpētei. Visinteresantāk bija zvejot dažādus kukaiņus Vaides dīķī un pēc kukaiņu noteicēja noteikt, ko esam noķēruši. Noķērām spāru kāpurus, makstenes kāpuru, ūdens ēzelīšus, dēles, ūdens skorpionus, pat noķērām zivi.

Apguvām dažādas spēles, kuras varēsim spēlēt garajos starpbrīžos.

Laiks uzlabojās un, kad Mazirbē ēdām īstā picas krāsnī ceptas picas, jau spīdēja saule.

Nedaudz iestiprinājušies, devāmies uz Eksotisko dzīvnieku parku Dundagā. Ļoti patika pabarot lamas, alpakas, ponijus, aitas, zaķīšus un dzīvniekus, kuru nosaukumus grūti atcerēties. Vienīgi žēl, ka mazie sivēntiņi bija pārāk bailīgi.  

Visi noguruši, bet laimīgi atgriezāmies mājās.

Paldies visiem, kas mūs atbalstīja, lai šī fantastiskā ekskursija būtu iespējama!

Minētās iniciatīvas bija iespējams veikt ar projekta “Latvijas skolas soma” atbalstu.


Pievienotie attēli