4.a klase gūst zināšanas par 1991.gada barikādēm un iepazīst jaunsarga profesiju 17.01.2023 16:31

20. janvārī visā Latvijā atzīmē 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienu.

16. janvārī pie 4. a klases skolēniem viesojās jaunsargu instruktors Kaspars Kristapsons, lai pastāstītu par barikāžu laiku un Jaunsardzi. Skolēni ar interesi klausījās Kaspara stāstījumu par barikādēm, ieguva atbildes uz jautājumiem – kas bija barikādes, kas notika Latvijā 1991.gadā no 13. līdz 27.janvārim? Sarunā ar instruktoru skolēni uzzināja arī to, cik drosmīgi un vienoti latviešu tauta aizstāvēja savu tēvu zemi.

Stāstījumu par Jaunsardzi mūsu ciemiņš sāka, atzīstot, ka ļoti patīk būt par instruktoru un darboties ar skolēniem.  Jaunsargu mācību process tiek īstenots kā brīvprātīga interešu izglītība. Nodarbībās jaunieši iegūst jaunas zināšanas un iemaņas, kā arī prasmes, kas var noderēt ikdienas dzīvē, piemēram, orientēšanās apvidū vai pirmā medicīniskā palīdzība. Pasākumi un darbošanās kopā saliedē jaunsargus un veicina piederību valstij, un nostiprina patriotismu.

Jautājumus instruktoram pārsvarā uzdeva zēni, bet šaujamieroci Crossman ar interesi aplūkoja arī meitenes. Vēlmi iestāties Jaunsardzē pēc nodarbības izteica gan zēni, gan meitenes.

“Izglītoti un zinoši jaunieši – tā ir mūsu nākotne! “ atzina Kaspars Kristapsons.

Tekstu sagatavoja 4.a klases audzinātāja Jolanta Vronovska

barikādes, jaunsardze