"NE PAR TO" 22.04.2008 10:49

11. aprīļa vakarā Talsu Valsts ģimnāzijas bibliotēkā pulcējās literārās jaunrades kluba „Savējie” dalībnieki un interesenti, lai būtu klāt ikgadējās jauno autoru prozas un dzejas grāmatiņas atklāšanā. Grāmatā, ar nosaukumu „NE par TO”, ir apkopoti ģimnāzijas literārā kluba dalībnieku – Ievas Indriksones, Ivetas Stelpas, Madaras Gedrovicas, Elīnas Kalašņikovas, Andreja Vojevodas, Zanes Kālbergas, Elīnas Blumbergas, Madaras Monas un Martas Vilkas – radošie darbiņi dzejā un prozā.Grāmatiņā publicētos radošos darbiņus mākslinieciski papildina  10. klases skolnieka – Ērika Lapiņa fotogrāfijas.             Kluba „Savējie” dalībnieki, jau vairākus gadus kopā darbojoties skolotājas Līksmas Sokolovas vadībā, kopj savas tradīcijas, tāpēc grāmatu prezentācijas ir viens no mūsu gaidītākajiem un reizē arī saturiski un emocionāli piepildītākajiem notikumiem katru gadu. Šogad prezentācija tika veidota kā neliels „hepeninga” veida priekšnesums, kurā tika iesaistīti pasākuma apmeklētāji. Lai tiktu katrs pie jaunās grāmatas, dalībnieks gāja cauri garšas, taustes, dzirdes un citām darbnīcām. Grāmatas nosaukums radās ilgu diskusiju ceļā. Tās nosaukums ir „NE par TO” tāpēc, lai katrs to varētu interpretēt pēc savām interesēm un lai katrs tajā atrastu ko sev tīkamu.