Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Par AIDS dienas sporta spēlēm 11.12.2011 14:46

Pagājušā nedēļā 1. decembrī norisinājās sporta nakts turnīrs „Mēs ar sportu – cīņā pret AIDS”. Ieradās liela daļa Talsu Valsts ģimnāzijas 9. – 12. klašu skolēni gan sportot, gan atbalstīt. Cīņas starp klašu kolektīviem īpaši papildināja skolotāju un vecāku komandas. Savas spējas sportot gribētāji varēja parādīt dažādās sporta spēlēs, jo bija jāspēlē gan florbols, gan volejbols un tautas bumba, kā arī jāparāda klases saliedētība stafetē un veiklība galda tenisā.
Katrai komandai bija jāizpilda mazs mājasdarbs – jāizdomā nosaukums un devīze, kā arī apģērbā bija jābūt vienojošam elementam. Pasākuma sākumā cīņas spara radīšanai 4 skolēniem no katras komandas bija jāparāda savas spējas un ātrums stafetē. Pirmo vietu ieguva 12.b klase, ar nelielu laika starpību otro vietu ieguva 12.c klase, bet labu rezultātu parādīja arī 11.b, kuri palika trešie. Pavisam drīz uz kopā četriem laukumiem sākās tautas bumbas sacensības. Jaunieši un jaunietes cīnījās atsevišķi, pierādot savu izveicību un atjautīgumu. Starp jaunietēm veiklākās bija 11.b klases skolnieces, taču jauniešu vidū  savu izmanību visvairāk pierādīja skolotāju komanda.
Pēc tam sākās spraigākā vakara daļa – paralēli notika spēles gan volejbolā, gan florbolā, kur katra klase varēja pierādīt, cik laba ir saspēle starp viņiem. Volejbolā savu sparu lieliski apliecināja 9.b klase, turpat aiz sevis atstājot skolotājus un 11.a klasi. Florbolā vislabākie pārliecinoši bija 12.a, otrajā vietā atstājot 11.a, bet trešajā – 12.d. Pasākuma un spēļu laikā skolas foajē norisinājās arī galda tenisa turnīrs. No katras klases varēja cīnīties viens zēns un viena meitene, bet spēki bija jāpierāda atsevišķi. Starp jauniešiem izveicīgākais bija Oskars Karps no 12.d klases, bet no meitenēm savu spēles garu pierādīja Elīza Krūmiņa no 11.a.
Kad bija beigušās arī visas izslēgšanas spēles un bumbu rosīgā dzenāšana norimusi, pasākuma izskaņā apbalvoja pašus labākos, kā arī tika teikti pateicības vārdi par izturību un piedalīšanos. Kopvērtējumā augstāko punktu skaitu bija ieguvusi 11.a klase. Otro un trešo vietu diezgan līdzvērtīgi dalīja 12.a klase un skolotāju komanda. Savus spēkus lieliski bija parādījušas arī 11.b un 12.d, ieņemot 4. un 5. vietu.
Mūsu skolas labākie spēlētāji katrā no disciplīnām apvienojās kopējās komandās, lai nākamajā dienā, 2.decembrī, stātos pretī citām Valstu ģimnāzijām. Un aicinājumu piedalīties bija atsaukusies Rīgas Valsts vācu ģimnāzija un Siguldas Valsts ģimnāzija. Stafetē aktīvākie bija talsinieki, bet volejbolā pirmo vietu ieguva spēlētāji no Siguldas, florbolā – no Rīgas. Galda tenisā veiklākais no jauniešiem izrādījās mūsu skolas pārstāvis, bet starp jaunietēm izveicīgākā bija rīdziniece. Apkopojot visus rezultātus, kā labākos sevi parādīja Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, turpat aiz sevis atstājot Talsu Valsts ģimnāziju un Siguldas Valsts ģimnāziju.
Par turnīra organizēšanu sakām paldies arī mūsu sporta skolotājiem – Artim, Andrim un Kasparam.
Šāds turnīrs rosina jauniešos apziņu par sevi. AIDS ir globāla problēma un mēs, talsinieki, varam cīnīties pret to runājot un darot. Jo vairāk cilvēki uzzinās par šīs problēmas nozīmīgumu, viņi zinās vērsties pret to. Kaut esam tikai maza daļa no visas pasaules, sadodoties rokās, mēs varam izraisīt vēlmi arī citiem darīt labu.
Talsu Valsts ģimnāzijas parlamenta pārstāve Renāte Kazaka.