Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

2.b un 2.c klases ekskursija 07.05.2022 18:50

Šī gada 29. aprīlī 2.b un 2.c klases ciemojās Tukumā Salmu muzejā un gatavoja šokolādi Pūrē. Saulainā 29. aprīļa rītā devāmies ilgi gaidītajā mācību braucienā maršrutā Talsi-Tukums-Pūre-Talsi. Vispirms piedzīvojumi mūs veda uz Salmu muzeju Tukumā. Salmu muzejā aplūkojām gandrīz 600 dažādas, unikālas salmu un siena skulptūras un lelles. Tie ir no salmiem un siena veidoti pasaku tēli, vairākas tematiskas kolekcijas un liela izmēra skulptūras. Pašas iecienītākās no tām mums likās Runcis zābakos, Tobago pirātu kuģis un mazāki un lielāki dzīvnieciņi un pasaku tēli.

Pēc muzeja apmeklēšanas mums bija iespēja iesaistīties nodarbībā “Kā salmi pārtop pasaku tēlos” un pagatavot arī savas siena figūriņas – gliemezīšus vai sēnītes. Savus darbiņus prezentējām un ieguvām apliecības par siena figūriņas veidošanas pamatu apgūšanu. Lepnums par jaunajām prasmēm bija liels, un katrs savu figūriņu vedām līdzi uz mājām, lai parādītu arī ģimenei.

Pēc čakla darba devāmies uz Pūres šokolādes muzeju, tur iepazināmies ar kakao pupiņu ceļu līdz Pūrei, ar šokolādes pagatavošanas vēsturi, šokolādes veidiem. Aplūkojām muzeja ekspozīciju, skatījāmies filmu par kakao pupiņu iegūšanu un uzzinājām daudz jauna.

Kad bijām gana daudz uzzinājuši, iemēģinājām roku šokolādes pagatavošanā. Pagatavojām gan šokolādes konfektes ar ķiršu krēma pildījumu, gan šokolādes konfektes uz kociņa. Pēc tik salda baudījuma degustācijā varējām doties mājās.

Šī diena bija gan izzinoša, aktīva un radoša, gan salda un pārsteigumiem bagāta!

Minētās aktivitātes Salmu muzejā bija iespējams veikt ar projekta “Latvijas skolas somas” atbalstu.


Pievienotie attēli