Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Dziesminieks - Dzejnieks 27.11.2011 13:23

Dzejnieks – Dziesminieks, Dziesminieks – Dzejnieks. Kā saukt? Kur meklēt?
Uz ielas? Mājās? Skolā? Aiz loga? Šādi jautājumi tirda ikvienu, kurš iepazinās ar šo mistisko būtni. Ar Dzejniekiem un Dziesminiekiem iepazināmies mūsu skolas literātu pulciņa „Savējie” rīkotajā pasākumā, kas notika 24. novembrī.
Dziesminieks ir Dzejnieks. Dzejnieks bieži vien arī ir Dziesminieks. Ar savām acīm es vēroju, klausījos un analizēju. Vai izdarīju secinājumus? Protams. Mūsu skolā ir Dziesminieki! Jūs domājat kurš vai kura? Nu taču - visi „Savējie” un arī tie, kas tur bija un tagad ir arī mūsējie!
Kādas sajūtas? Mutuļojošas, virmojošas, plūstošas, dedzīgas. Iedomājies visas sev iespējamās sajūtas un tās ieliec mazā burciņā, ļoti mazā, aiztaisi ar spēku vāku. Burciņa tūlīt ar spēku pārsprāgs, un visas sajūtas būs desmit reižu lielākaspar tām, kādas tās bija. Tādas bija manas sajūtas. Ļoti priecājos un izbaudīju. Ieraudzīju apslēptus talantus, sajutu daudz personīgu sajūtu (domāju, ka tā bija visiem) un sajutos iedvesmota rakstīt un radīt vairāk. Nebiju vienīgā, kas iedvesmojās vai atraisījās. Ik pa brīdim kāds pieskrēja pie datora, lai varētu padalīties ar savu veikumu, kas noglabāt failā. Kāds atraisījās un sāka deklamēt un lasīt, un atkal deklamēt. Sāka noņemt ikdienas cilvēka pelēko masku vai nomainīt to pret savu radošo būtību. Mēs katrs saņēmām apbalvojumu, ka tiešām esam pilntiesīgu Dziesminieki! Un tad prieks. Baudījām dzeju par dzīvi. Klausījāmies atziņas. Iejutāmies mūzikas skaņās. Atkal baudījām savas un citu sajūtas gan ar pateikto, gan arī padarīto.
Atzīšu, man jau tagad tā visa pietrūkst. Pietrūkst cilvēku, sajūtu, dziesmu, dzejas, siltuma, mājīguma. Man pietrūkst tā brīvība. Mana vārda, mūzikas un sajūtu brīvība. Ir gandarījums, ja nākamajā dienā pēc pasākuma Tu redzi tos cilvēkus un viņi smaida. No sirds smaida gan Tevi redzot, gan mani redzot vai vispār atgriežoties skolas bibliotēkā. Aizdomājos...
Ja Tu, lasītāj, tagad aizdomājies tikpat ļoti cik es, tad Tu tiešām saproti, par ko es runāju. Tas nozīmē, varbūt Tev tas jāizmēģina? Drīzumā tiks veidoti dzejas lasījumi, un tad „Savējie” Tevi ļoti gaidīs!
Varbūt Tu esi nākamais Dziesminieks?
Signe Krūzmane, 12.d

Foto skaties galerijā