G. Astram - 80 31.10.2011 15:24

22. oktobrī pirms 80 gadiem pasaulē nāca cilvēks, kurš savā dzīvē paveica nekādā veidā neizmērāmas lietas – pastāvēja par savu pārliecību un iedrošināja citus nebaidīties. Tas bija Gunārs Astra, kurš stājās pretī Padomju Savienības noteiktajiem likumiem, ticot Latvijas valsts neatkarībai. 2011. gada 22. oktobrī Rīgā Okupācijas muzeja telpās notika pasākums Gunāra Astras piemiņai. Arī mēs, Talsu Valsts ģimnāzijas skolēni, šajā pēcpusdienā bijām tur, taču tā nebija vienīgā reize, kad domājām par mūsu tautas varoni. Talsu Valsts ģimnāzija kā viena no eseju konkursa „Vēstule Gunāram Astram” organizētājām aktīvi iesaistīja savus vidusskolēnus konkursa realizācijā, rosinot uzrakstīt katrs savu vēstuli Gunāram Astram.
Piemiņas pasākums bija ne tikai faktu (kuru tiešām nebija maz) uzskaitījums, bet arī emocionāls pārdzīvojums, jo savas atmiņas par Astras kungu pastāstīja viņa draugs Jānis Rožkalns, tika parādīta Raita Valtera dokumentālā filma „Gunārs Astra. Sirdsbalss.”, priekšnesumu sniedza arī mūsu skolas mūziķu grupa. Pēc pasākuma Okupācijas muzejā devāmies uz II Meža kapiem, kur zemes klēpī reiz Gunāru Astru guldīja tūkstošiem viņa atbalstītāju. Nolikām ziedus, iededzām svecītes. Nav daudz bijušu tādu varoņu, kāds bija Gunārs Astra. Aizdedzinājām svecītes par viņu un mūsu Latvijas nākotni, kas būs itin gaiša, ja mēs to tādu padarīsim.

Ieva Krotova,
Talsu Valsts ģimnāzijas skolniece