Pedagogi Preiļos 05.10.2011 14:40

Ģimnāzijas pedagogi 30. septembrī devās pieredzes un tālākizglītības braucienā uz Preiļiem. Šajā reizē, tiekoties ar kolēģiem Preiļu Valsts ģimnāzijā, radošs darbs mijās ar iedvesmojošu atpūtu rudenīgajā Latgalē.

Preiļu Valsts ģimnāzijas (PVģ) skolēnu folkloras kopa sagaidīja mūs ar muzikālu sveicienu, kolēģi iepazīstināja ar skolu, tās vēsturi. Plašāk guvām informāciju par IKT izmantošanas iespējām un iecerēm nākotnē PVģ. Patīkami bija redzēt kā sadarbībā ar pašvaldību ir izveidot un jau vairākus gadus strādā informācijas tehnoloģiju centrs, pie tam tas sniedz atbalstu visam novadam. Vērtīga bija pieredze par skolēnu nodrošināšanu ar naktsmītnēm ģimnāzijas internātā, jo īpaši tagad, kad TVģ un Talsu novads ir pilnībā apzinājis dienesta viesnīcas nepieciešamību skolēniem Talsos. Viens no ieguvumiem –vienošanās tikties kopīgos pasākumos arī skolēniem, piemēram, koru sadraudzības vakarā.
Esot Preiļos, skolotāji izmantoja iespēju apmeklēt gan Latgales keramiķa darbnīcu, gan pabūt Aglonas bazilikā, gan Maizes muzejā. Bet noslēgumā, izstaigājot Preiļu pilsētu fantastiskās gides pavadībā, klausoties Preiļu pilsētas himnu un dziedot „Talsu mijkrēsli” mazākajā Latvijas baznīcā, sapratām, ka katrā Latvijas pilsētā ir cilvēki, kas ir tās patrioti.