Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Erudīts 2011 28.01.2011 09:52

Valsts ģimnāziju konkurss „Erudīts 2011”


     Piektdien, 21. martā, Siguldas Valsts ģimnāzijā Latvijas Valsts ģimnāziju sadarbības ietvaros norisinājās intelektuāli radošs konkurss „Erudīts” ģimnāziju vecāko klašu audzēkņiem. Šogad Siguldas Valsts ģimnāzijas rīkotajā konkursā piedalījās arī Talsu Valsts ģimnāzijas skolēni. Projekta mērķis ir veicināt jauniešu interesi par sabiedrībai aktuālām tēmām, stiprināt sadarbību starp Valstu ģimnāzijām, kā arī, protams, noskaidrot, kurā Latvijas Valsts ģimnāzijā mācās erudītākie un radošākie skolēni.
Šobrīd Latvijā ir 23 Valstu ģimnāzijas, bet konkursā piedalījās 11 Valstu ģimnāziju komandas (komandā seši skolēni) un līdzjutēji. Šī gada konkursa tēma bija divdesmit pirmais gadsimts, tātad tika pārbaudītas jauniešu spējas orientēties jaunākajos atklājumos, sporta notikumos, politikā, literatūrā, mākslā, ģeogrāfijā, matemātikā un citās jomās. Jautājumu loks bija plašs un katrs jautājums prasīja precīzu faktu zināšanas. Valstu ģimnāziju komandas radoši iepazīstināja ar sevi, bet viņu līdzjutējiem ar saukļiem, plakātiem un priekšnesumiem bija jāpierāda, kāpēc tieši viņu komandas ir pelnījušas uzvarēt.
      Kopvērtējumā pirmo vietu guva mājinieki, Siguldas Valsts ģimnāzijas audzēkņi. Talsu Valsts ģimnāzijas jaunieši ieguva 6. vietu. No konkursa mūsu komanda – Ieva Indriksone, Ieva Krotova, Ance Celmiņa, Kaspars Romanovs, Valts Bidzāns, Klāvs Priedītis - atgriezās ne tikai ar balvām (t.sk. printeris bibliotēkai), bet arī ar gandarījumu par savām zināšanām un saturīgi pavadīto dienu.

Anna Kiršteina,
Talsu Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece,
 „Erudītu” komandas līdzjutēja.