Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Ar sportu cīņā pret AIDS 28.12.2010 13:24

 

AR SPORTU PRET AIDS

        Talsu Valsts ģimnāzijas sporta zālē 1., 3. decembrī bija dzirdamas skaļas gaviles un atbalsta saucieni, jo tur norisinājās starptautiskajai AIDS dienai veltīts sporta nakts turnīrs „ Ar sportu pret AIDS” . 
        Turnīru rīkoja skolas sporta skolotāji, sadarbojoties ar skolēnu pašpārvaldi. 1. decembra vakarā skolēni sacentās savā starpā – piedalījās katras vidusskolas un 9. klašu labākie un spēcīgākie sportisti. Skolēniem bija jāpiedalās stafetē, kuru skolēnu pašpārvalde bija izveidojusi īpaši sarežģītu, šautriņu mešānā, kā arī visa vakara garumā jāspēlē florbols un volejbols. Bet tas, ka sporta spēles notika trešdienas vakarā un nākošajā dienā skolēnus sagaidīja ieskaites, apmeklējumu neietekmēja. Par izbrīnu, kopvērtējumā pirmo vietu ieguva 9.b klase. Tas pierāda, ka jaunākajos ir vislielākais spars. Skolēnu pašpārvaldes prezidente Ieva Indriksone priecājas, ka „spējam skolā organizēt šādus pasākumus, kurā sadarbojamies gan ar skolas vadību, gan sporta skolotājiem un prieks, ka skolēniem šajā dienā bija tikpat svarīgi piedalīties kā mums, lai šo pasākumu „ Ar sportu pret AIDS”  nogādātu līdz dzirdīgām ausīm”.
Savukārt, 3. decembrī sacensības norisinājās jau daudz sīvākā konkurencē, jo uz Talsu Valsts ģimnāzijas organizēto turnīru varēja pieteikties Valsts ģimnāzijas no visas Latvijas. Uz šo uzaicinājumu atsaucās piecas komandas- Liepājas Valsts ģimnāzija, Siguldas Valsts ģimnāzija un divas komandas no Rīgas- Rīgas Valsts vācu ģimnāzija un Āgenskalna Valsts ģimnāzija.
         Šajā spēlēs piedalījās skolas izlases komandas, kas sporta spēlēs rādīja labu sniegumu. Šie skolēni pierādīja spēkus basketbolā, volejbolā un stafetēs. Kopvērtējumā  pirmo vietu ieguva mājinieki -Talsu Valsts ģimnāzijas skolēni, bet aiz tiem ierindojās Liepājas Valsts ģimnāzija un Āgenskalna Valsts ģimnāzija.
Sporta skolotājs un viens no sacensību rīkotājiem Andris Šņoriņš apgalvo, ka „šāda veida pasākumi ir skolēniem vajadzīgi. Sportojot skolēniem nav laika domāt par muļķīgām lietām, kas mūsdienu jaunatnei ir ļoti aktuāli. Jauniešiem ir vajadzīgs veids, kā izlikt, izteikt savas emocijas un sports ir labākais no šiem veidiem.
       AIDS ir globāla problēma, bet Talsu Valsts ģimnāzijas skolēni saprot, ka šādas problēmas var atrisināt, runājot un vēršoties pret tām. Pat tādā mazā pilsētiņā kā Talsi, mēs varam cīnīties pret to, jo ar savu rīcību mēs ziņojam pasaulei, ka arī mēs esam daļa  no tās un spējam palīdzēt.