MIĶEĻDIENA 15.12.2010 21:19

Talsu Valsts ģimnāzija 28. septembra garajā starpbrīdī ietērpās krāšņos rudens toņos, un skolas foajē norisinājās vesels tirgus jandāliņš. Fonā skanot jautrai tirgus mūzikai, bija iespējams iesaistīties dažādās aktivitātēs. Foto stūrītī varēja nofotografēties uz ķirbju fona ar dažādiem stilīgiem tirgus atribūtiem. Skolēni sacentās stafetēs ar kartupeļu maisiem. Pāris meitenes iejutās medmāsiņu tēlos, un pie viņām skolēni varēja gan pārbaudīt asinsainu, gan saņemt vispārīgu novērtējumu par savu veselību. Savukārt zīlnieces – čigānietes, ietērpušās raibos paltrakos, zīlēja nākotni plaukstu līnijās un pareģoja satraucošus notikumus kristāla lodē. Tirgus sieva skaļā balsī slavēja krāmu tirgus labumus, un ikviens varēja iegādāties savai sirdij tīkamu makšķerkātu vai krājkasi, kādu jau sen bija vēlējies. Tikmēr citi skolēni pārdeva mājas audzētus vai gatavotus labumus tirgus placī. Otrā garā starpbrīža laikā mazākie ģimnāzijas audzēkņi izrādīja savus priekšnesumus par Miķeļdienas tirdziņa tēmu – sēnes. Bargā žūrija vērtēja priekšnesumus un labākais priekšnesums saņēma mazu balviņu. Visa tirdziņa laikā bija iespējams nopirkt skolēnu pašpārvaldes zēnu un meiteņu sarūpētos našķus, kā arī nobaudīt tējas tasi.