Vides projekts 13.10.2010 18:30

24. septembrī, ļoti saulainā un siltā atvasaras dienā, Laumu dabas parkā notika projekts „Domāsim videi draudzīgi!”. Pirms pāris gadiem biju šī projekta dalībniece, šogad – organizēju pati. 8.- 9. klašu skolēniem no visas Kurzemes bija iespēja pieteikties šim projektam, lai parādītu, cik zinoši un attapīgi viņi ir šobrīd tik aktuālajā tēmā – vide. Pieteicās 26 komandas, tomēr šoreiz uzņemt varējām tikai 17. Vienā komandā bija 4 skolēni un 1 skolotājs. Komandām, skolu pārstāvot, bija jāpierāda savas zināšanas vides izziņu takā. Jāsašķiro atkritumi pareizās krāsas konteineros, jāatpazīst putnu balsis, pēc iespējas mazāka jāsaspiež plastmasas pudele, jāatpazīst koku lapas. Videi aktuāli jautājumi mijās ar dabu izzinošiem jautājumiem, jo par sev apkārt esošo neviens negrib rūpēties, ja to nemīl. Gribēju parādīt, ka daba ir interesanta, ka tā nebeidzas tikai pie mācību grāmatām. Vēl komandas pierādīja sevi sporta stafetē. Daudzi nezina, ka Laumu dabas parkā atrodas arī vēsturisks objekts – bunkurs, uz kuru tika vesti arī projekta dalībnieki. Vēsturnieks ... Danbergs stāstīja par laiku, kad bunkuros nācās slēpties, kāda bija sadzīve. Izmantojām arī izdevību un jauniešiem tika parādīta arī Bišu taka. Protams, bez zupas un pankūkām svaigā gaisā iztikt nebija iespējams. Projekta vadītāja biju pirmo reizi, un šī bija man pirmā pieredze. Tagad zinu nepilnības, no kurām turpmāk zināšu, kā izvairīties. Decembrī paredzēta otrā kārta, kurā piedalīties varēs visas komandas, kas jau pieteicās uz konkursu septembrī. Šis pasākums notiks telpās.
     Ceru, ka kaut nedaudz esmu likusi kādam saprast, ka vide ir mūsu dārgums. Domāsim videi draudzīgi!