Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

I.Krotova Briselē 13.10.2010 18:28

Jau 2010. gada maija beigās tika noskaidroti Daugavas vanagu organizācijas sadarbībā ar Valsts arhīvu, Valsts Okupācijas muzeju un Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Rīgā organizētā pētniecisko darbu konkursa laureāti. Starp tiem ar savu darbu „Tautas fronte un tās nozīme Trešajā atmodā” biju arī es, Ieva Krotova. Tā bija mana pirmā nopietnā pieredze šādu darbu jomā, un esmu priecīga, ka man viss izdevās. Balvas tiešām bija iespaidīgas. Vienīgā no visiem laureātiem saņēmu Daugavas Vanagu Kanādā Toronto nodaļas speciālbalvu - portatīvo datoru. Viena no žūrijas loceklēm bija Inese Vaidere, kas 1.,2. un 3. vietai piešķīra braucienu uz Briseli. Izlidošanas datumi tika pārcelti, tāpēc Eiropas Parlamenta apmeklējums notika tikai nesen – semestra sākumā.
Lidmašīna pacēlās agri no rīta, plkst. 10.00 bijām Eiropas Parlamentā. Mūs uzņēma ļoti jauki un sirsnīgi. No sākuma bija izzinoša prezentācija latviešu valodā par Eiropas Parlamentu, tā darbību un uzdevumiem. Tad tikāmies ar Eiropas Parlamenta deputāti Inesi Vaideri. Viņa mums pastāstīja konkrētāk par savu darbu, par komisijām, kurās darbojās. Dzirdējām dažādus interesantus notikumus. Viņa ir cilvēks, kurš ne tikai ar darbiem, bet arī ar vārdiem var iedvesmot. Eiropas Parlaments nav tikai viena ēka, bet tas ir vesels rajons. Galvenā ēka ir milzīga. Mūsu gide, kas ir Ineses Vaideres asistente, stāstīja, ka tikai pēc 2 nedēļām esot sapratusi, kur te kas atrodas.
Mums tika dots arī brīvais laiks, kurā paspējām kaut nedaudz iepazīt Briseli. Pēc visa redzētā esmu pārliecināta, ka Brisele ir Eiropas galvaspilsēta. Tik daudz dažādu cilvēku, vietu, apskates objektu. Pirmās dienas vakarā mūs aizveda uz restorānu vakariņās, un ko gan latvieši pie galda varētu darīt, ja neskaita mielošanos? Protams, dzied. Dziedājām latviešu tautas dziesmas un estrādes mūzikas „gabalus”.
Divas dienas, ko pavadīju Briselē, izmainīja manas domas par Eiropas Parlamenta darbību. Es sapratu, ka cilvēki, kuri ir aktīvi, sabiedriski, gudri, prot valodas, var mainīt stāvokli Eiropā un Latvijā! Tas ir iespējams. Šis laiks Beļģijas galvaspilsētā tiešām bija interesants, aizraujošs, arī izzinošs un jautrs, jo neizpalika jau arī iepazīšanās ar jaunām paziņām.