Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Kultūras mantojums 13.09.2010 20:51

           10. septembrī Talsu Valsts ģimnāzijas skolēnu grupa piedalījās radošajā darbnīcā UNESCO Starptautiskās konferences „Kultūras mantojums – mūsdienu izaicinājums” ietvaros. Pasākuma laikā skolēni tikās ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāvi Anitu Vaivadi, lai izprastu, kas īsti ir UNESCO un kāda šai organizācijai ir nozīme Latvijā. A. Vaivade jauniešus iepazīstināja ar UNESCO Pasaules mantojuma centra programmu „Pasaules mantojums jauniešu rokās” un radīja priekšstatu par UNESCO Pasaules mantojuma vietām, tai skaitā Rīgas vēsturisko centru.
         Tikšanās reizi bagātināja saruna ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas kultūras mantojuma ekspertu, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Kultūras programmu padomes pārstāvi, arhitektu Pēteri Blūmu. Arhitekts izskaidroja, kāpēc Rīgas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, kā pareizi skatīties un novērtēt šo mantojumu, kā saglabāt. P. Blūms akcentēja problēmas, kuras cilvēks ir radījis un kuru dēļ Rīgas vēsturiskais centrs zaudē savu agrāko izskatu. Viņš piedāvāja noskatīties arī īsfilmu „Pipari un sāls. Rīgas koka arhitektūra”, lai priekšstats par mantojuma vēsturisko nozīmi būtu pilnīgāks.
        Radošās darbnīcas galvenais mērķis bija piesaistīt skolēnu uzmanību Starptautiskajam jauniešu animācijas konkursam „Patrimonito piedzīvojumi mantojuma pasaulē”. Patrimonito tulkojumā no spāņu valodas nozīmē „mazais mantojums”, tāpēc Patrimonito tēls ir kļuvis par jauno mantojuma sargu un par Pasaules mantojuma izglītības programmas simbolu un arī talismanu visā pasaulē. Konkursa laikā jauniešiem ir iespēja tuvāk izzināt Rīgas vēsturisko centru, tā skaistumu un arī problēmas un zīmēt animācijas filmas kadru plānu ar Patrimonito galvenajā lomā”.
          Tā kā sarunu laikā tika gūta laba informācija un ieskatam rādītas no jauniešu zīmējumiem tapušās animācijas filmas, aicinu mūsu skolas radošos skolēnus iesaistīties šajā konkursā un varbūt kļūt par kādas animācijas filmas autoru.

Metodiķe Gita Ernstsone