Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Erudīts 2008 28.02.2008 15:39

Cik adatu ezim?
Erudīts 2008 


             Februāris gadu no gada ir olimpiāžu un dažādu konkursu mēnesis katrā no Latvijas skolām. Katru otro dienu vietējā laikrakstā lasām par labākajiem skolēniem matemātikā, fizikā, angļu valodā, latviešu valodā utt. Viens no interesantākajiem spēku pārbaudes veidiem skolēnu zināšanās ir konkurss „Erudīts”.
            Talsu Valsts ģimnāzijas 10.- 12. klašu skolēni gadu no gada gatavojas šim konkursam – citreiz veiksmīgāk, citreiz ne tik veiksmīgi, bet galvenais, ka šis pasākums pašiem liekas interesants. „Erudīts” ir savdabīgas un atjautīgas prāta spēles, kur jāzina kaut kas vairāk, nekā tas, ko apgūst mācību stundās. Reizēm nākas pielietot loģisko domāšanu, lai rastu pareizo atbildi kādam uzdevumam. Talsu Valsts ģimnāzija ir iekļāvusies citu valsts ģimnāziju pulkā, piedaloties dažādos konkursos un izglītojošos pasākumos. Šogad bija mūsu skolas kārta aicināt ciemos  valsts ģimnāziju skolēnus un skolotājus. To darījām, sagatavojot konkursu „Valsts ģimnāziju erudīts 2008”.
            21. februārī Talsu Valsts ģimnāzijā viesojās Madonas Valsts ģimnāzijas, Siguldas Valsts ģimnāzijas, Alūksnes Valsts ģimnāzijas un Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 10.-11. klašu skolēni un komandu pavadošie skolotāji. Mūsu skolas komandu pārstāvēja Krišjānis Strikaitis ( 10.c), Roberts   Kiršteins      ( 10.a), Miķelis Bērziņš  ( 11.a), Artūrs Alsbergs ( 11.d). Bija patīkami, ka pretēji kurzemnieku atturīgumam viesu komandas rādīja atraktīvas prezentācijas : Siguldas skolēni uzsvēra savas skolas senos un stabilos pašdarbības kolektīvus gan dziedot, gan demonstrējot tautas tērpu, Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijas puišu komanda jau pašā sākumā ar teatrālu skeču sevi pieteica kā spēcīgākos konkurentus, Madonas jaunieši dziesmā izteica prieku būt Talsos un iepazīt jaunus draugus, bet Alūksnes puiši demonstrēja ne tikai savas skolas darbības virzienus un savas personības, bet arī atraktīvus demonstrējumus uz vietas – „salto”, lecot no komandas darba galdiņa.
            Konkursa laikā valsts ģimnāziju komandas sacentās zināšanās un erudīcijā divpadsmit dažādās jomās. Viens no interesantākajiem uzdevumiem bija Talsu Valsts ģimnāzijas skolotāja O. Gūtmaņa sagatavotais uzdevums ķīmijā – pudelītes, salvetītes, roku mazgājamās „ butelītes”... Kā lai pēc smaržas un taustes atpazīst, kurš ir klīsteris, kurš glicerīns un vēl nezin kas... Jo garšot aizliegts! Interesants dalībniekiem likās komandu kapteiņu konkurss. Te bija jāatbild uz jautājumiem, kuri ikdienā liekas neloģiski, bet izrādās, ka tiem ir kāds skaidrojums, piemēram: „Cik adatu ir ezim?” Pēc pētījumiem to esot 6 000 !!! Emocionālu un atpūtai līdzīgu pauzi radīja uzdevumi latviešu literatūrā. Skolu komandām bija grūti atpazīt dzejnieku vārdus, kuru dzejas darbi tika izdziedāti Talsu Valsts ģimnāzijas radošās grupas           „ Buča” un tās vadītāja Arņa Lapiņa ( 10.c ) priekšnesumā, bet baudu sagādāja dziedājumā sniegtā sajūta – izskanēja A. Čaka, F. Bārdas,  M. Zālītes , Ā. Elksnes  un M. Freimaņa vārdi mūzikā.  Uzdevumus literatūrā turpināja Ēriks Lapiņš ( 10.c ) ar izjustiem latviešu prozas fragmentu lasījumiem. Jāatzīst, ka skolēni prozas darbu autorus un darbus atpazina veiksmīgāk, bet kāda no Madonas meitenēm teica, ka esot aizrāvusies ar emocionālo sniegumu, tāpēc maz domājusi par konkrētā uzdevuma atbildēm.