Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Lasīšanas kongress 13.09.2010 20:47

       11. septembrī Talsu 2. pamatskolas 5. - 6. klašu skolēni piedalījās Latvijas Nacionālajā lasīšanas kongresā bērniem 2010.
        Kongress notika Latvijas Nacionālajā teātrī. Svinīgajā atklāšanā tika godināti bērnu grāmatu autori, tai skaitā M. Laukmane. Visus kongresa dalībniekus uzrunāja kultūras ministrs un izdevniecība „Zvaigzne ABC” vadītāja.  Tā kā kongress notika Raiņa 145. dzimšanas dienā, tad katrs rakstnieks saņēma izdevniecībā sagatavotu jaunu Raiņa dzejoļu grāmatiņu bērniem.
        Pēc svinīgās atklāšanas kongresa dalībnieku acis priecēja iluzionistu Daces un Enriko Pecolli priekšnesums „Brīnumi Margaritas Stārastes pasaku valstībā”. Mākslinieki, radot krāsaino ziepju burbuļu pasauli vai liekot iejusties „Ziemas pasakā”, sajūsmināja mazos lasītājus, kuri piepildīja visu Nacionālā teātra zāli un pirmo balkonu.
        Kongresa laikā skolēniem bija iespēja tikties ar latviešu bērnu autoriem un kļūt par autogrāfu medniekiem, darboties mākslinieces Agijas Stakas radošajā darbnīcā, piedalīties atraktīvās viktorīnās un konkursos, ciemojoties pie Margaritas Stārastes pasaku tēliem. Bērni izmantoja iespēju piedalīties arī šo pasaku tēlu fotostudijā. Savukārt teātra darbinieki piedāvāja ekskursiju pa teātri, lai ielūkotos aktieru dzīvē ārpus skatuves. Paralēli visām aktivitātēm Aktieru zālē bija iespēja noskatīties Latvijas Nacionālā teātra izrādi „Par mammām”, kā arī iegādāties kaut ko vēl nelasītu bērnu grāmatu tirdziņā.
        Viena no nopietnākajām aktivitātēm kongresa laikā bērniem bija daiļlasīšanas kongress, bet pieaugušajiem – publiskā diskusija par bērnu lasīšanas veicināšanas politiku Latvijā, kuru vadīja žurnālists Arno Jundze. Šajā diskusijā piedalījās un savu viedokli izteica Talsu Valsts ģimnāzijas direktore I. Raituma.

Metodiķe Gita Ernstsone