Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Konkurss noslēdzies 28.06.2010 20:39

       20. jūnija pēcpusdienā Rīgā, Jāņa Akuratera muzejā, bija jaušamas patīkamas noskaņas. Notika sacerējuma konkursa „Mans svētdienas rakstu darbs” noslēguma pasākums.
     Konkurss tika rīkots Laimas Akurateres 100. jubilejas ietvaros. Laima Akuratere – rakstniece, tulkotāja un slavenā rakstnieka Jāņa Akuratera meita. Konkursa rīkotāji – Jāņa Akuratera muzeja darbinieki - atzina, ka izvērtēt visus darbus bijis ļoti grūti un laikietilpīgi, jo viņiem tika atsūtīti 310 darbi no visas Latvijas. Piedāvātie temati konkursā bija tieši tādi paši, kā savulaik skolā tika uzdoti rakstīt Laimai Akuraterei. Mums bija iespēja dzirdēt gan Laimas pārdomas, gan dažus konkursa dalībnieku darbus.
      Pats pasākums bija tiešām jauks. Iespējams, ka to ietekmēja vieta, kur atrodas muzejs. Ēkai apkārt pļaviņa ar īstiem lauku ziediem, krūmi, lieli koki. Muzeja darbinieki stāstīja, ka šī vieta esot ar īpašu noskaņu – šajā pašā ielā atrodas arī Ojāra Vācieša muzejs, un šo divu mākslinieku elpa ielā jūtama vēl šodien.
     Tā nu mēs trīs no Talsu Valsts ģimnāzijas – Egija Freiberga, Ieva Alsberga un es, Ieva Krotova, - bijām ielūgtas uz šo pasākumu. No žūrijas komplimentus saņēma gan paši jaunākie dalībnieki, gan   vidusskolēni. Līvija Akuratere teica, ka varbūt mūsu darbi ir pat labāki par Laimas Akurateres rakstītājiem darbiem. Tik daudz labu vārdu par mūsu paaudzi sen nebiju dzirdējusi. Konkursa žūrija slavēja visus domrakstus, tāpēc arī katrā tēmā bija pa vairākiem 3., 2. un pat 1. vietas ieguvējiem. Arī atzinības saņēma daudz konkursa dalībnieku.
      Pēc konkursa oficiālās daļas, kurā nebija saspringtas gaisotnes, muzeja darbinieki mūs ielūdza palikt, jo tika rīkota ielīgošana muzeja pagalmā. Ozolu vainagi, siers, pļaviņa un dziesmas. 
Svētdiena tiešām bija jauka, un, man liekas, pārsteigums būt ievērotām no vairāk kā 300 autoriem bija mums visām.

 Ieva Krotova, 11.a klases skolniece